Znáte asistenční službu HOLIDAY?

Představte si to. Frčíte si po dálnici v cizině, všichni v autě se těší k moři a najednou to v motoru zarachtá, zaškube a zařinčí a vy už jenom stačíte zajet ke krajnici a zastavit na první odpočívce. Co teď? Hlavně žádnou paniku. Někdy totiž stačí vzít do ruky telefon a vytočit správné číslo. Pokud tedy máte správné pojištění. Víte, jak nejlépe pojistit auto do zahraničí?

Asistenční služba Holiday

Více než cestovní pojištění

Zkontrolovat před cestou do zahraničí platnost sjednaného cestovního pojištění se snad již pro většinu cestovatelů stalo běžnou a samozřejmou součástí předcestovních příprav.

Není ovšem pojištění jako pojištění. Jako zodpovědní motoristé proto nepochybně při cestách do zahraničí oceníte výhody asistenční služby HOLIDAY, díky níž už nikdy nezůstanete za volantem bez pomoci.

Servis v češtině 24 hodin denně

S asistenční službou HOLIDAY získáte nepřetržitý servis. V případě potřeby se můžete kdykoli obrátit na telefonickou linku, kde se domluvíte česky a dozvíte se, jaké možnosti v dané situaci máte. V každé zemi totiž platí trochu jiné podmínky a zvyklosti. Odlišné bývají například otevírací doby místních autoservisů a rozsah jejich služeb.

Domluva s místními institucemi může být někdy navíc komplikovaná jazykovou bariérou, asistenční služby proto nabízejí i praktické telefonické tlumočení při jednání s policií nebo v autoservisu.

Co teď budeme dělat?

Havárie či porucha vozidla v zahraničí představuje zátěžovou situaci a přináší stres. Pokud se ovšem můžete spolehnout na profesionální asistenci, zjistíte, že většinu problémů lze poměrně snadno vyřešit.

• Pokud bude možno vozidlo opravit na místě, dorazí za vámi mechanik a můžete využít 60 minut jeho práce zcela zdarma.

• Pokud bude reálná šance na opravu vozidla do 48 hodin, budete mít zároveň nárok na ubytování pro sebe i všechny spolucestující v hotelu, stejně jako na odtah vozidla do autoservisu do vzdálenosti 50 km.

• Pokud se vozidlo nepodaří opravit do 48 hodin, zajistí pojišťovna v rámci vašeho pojištění odtah auta ze zahraničí až do místa bydliště či autoservisu v místě bydliště do celkové vzdálenosti 3000 km.

Využít můžete též možnost úschovy nepojízdného vozidla na střeženém parkovišti, a to až po dobu 7 dní.

Bude o vás postaráno

Abyste mohli jezdit autem i v době, kdy je vaše vlastní vozidlo nepojízdné či v servisu, můžete využít zapůjčení náhradního vozidla – a to na celých 5 dní zdarma. Zároveň vám pojišťovna uhradí přepravu do autoservisu nebo do místa ubytování, příp. na nádraží nebo letiště.

Zajistit je případně možné také náhradního řidiče na cestu zpět do místa bydliště, pokud nemůžete řídit sami.

Za pár korun hodně bezpečí

Asistenční službu HOLIDAY nabízí Kooperativa jako doplňkovou službu k cestovnímu pojištění ve dvou variantách podle délky trvání, a to buď do 10 dní, nebo v rozsahu od 11 do 30 dní. Ceny se pohybují od 400 Kč do 650 Kč.

Za pár stovek tak získáte balíček služeb, které vás spolehlivě dostanou ze svízelné situace. A pokud byste potřebovali zaslat peníze na účet, zprostředkuje vám pojišťovna dokonce finanční hotovost až do výše 1000 EUR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.