Airbnb aneb bydlete kdekoliv po světě za nejnižší možnou cenu

Cestování patří mezi oblíbené koníčky. Pravdou však je, že mnohdy si ukrajuje pořádné kusy z domácího rozpočtu. Nejsou to ale jen náklady na dopravu či stravu, ale také na ubytování, které je v nákladech znatelnou položkou. 

Jelikož levného a dobrého ubytování je jako šafránu, rozhodli se v roce 2009 v San Franciscu, že vytvoří celosvětovou databázi možných ubytovacích míst – od celých domů po malé či velké pokoje. Nízká cena za pronájem je způsobena tím, že inzerenti jsou sami majitelé prostor, povětšinou obyčejní lidé, kteří mají zkrátka nějakou místnost nevyužitou a chtěli by ji nabídnout ke krátkodobému obývání.

Levné, garantované ubytování v soukromí

Už při rezervaci ubytování přes Airbnb máte jasno, jaké služby v rámci pronájmu dostanete a co všechno si budete moci dovolit. Přislíbené služby jsou garantované, a tak se nemůže stát, že pokoj by byl nakonec jiný či by se vám nedostaly do rukou ani ty klíče, které jste měli k pokoji obdržet. Samotný nápad je už dva roky starý, ovšem až nyní se dostává do celosvětového povědomí. Je to vlastně obměna služby zvané Couch surfing, která sdružuje lidi po celém světě, jež jsou ochotni poskytnout turistům na noc či pár nocí postel či gauč, a to bezplatně. Airbnb tuto službu povýšil na komerční úroveň s rozsáhlou působností. Míru důvěryhodnosti hlídá celkový systém, který neposkytne platbu pronajímateli dříve, nežli po vašem odsouhlasení, že vše bylo v pořádku a v úrovni, jaká byla v inzerátu deklarována.

Chcete si Airbnb také vyzkoušet?

Airbnb je zajímavá služba, kterou využijí všichni, co touží po levném ubytování, které ale i tak zachová úroveň. Příjemným faktem je i to, že touto cestou dostane možnost poznat život a chod domácnosti naprosto obyčejných lidí dané země.

Stránky naleznete na: www.airbnb.com (stránky nejsou k dispozici v českém jazyce avšak lze nastavit přepočet na české koruny) Stránky jsou k dispozici v českém jazyce (doplněno 28.6.2012)

Na českém internetu o zkušenostech s touto službou napsal blogpost Petr Parimucha – http://pari.cz/1099/prodlouzeny-vikend-v-rime

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava, Tipy, Ubytování se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.