Jaké množství cigaret si můžete přivézt ze zahraniční cesty?

Z dovolených si turisté rádi vozí suvenýry. Pro někoho to znamená obstarat si několik symbolů místa, ve kterém trávili pěkné chvíle. Pro jiné to znamená například nákup věcí, které jsou v jeho rodné zemi dražší. Do této definice spadají i cigarety, které jsou v zemích mimo Evropskou unii mnohdy několikanásobně levnější.

Není tedy nic překvapujícího, že nízké ceny lákají spoustu turistů k tomu, aby si domů přivezli pořádnou zásobu. Dovoz cigaret do Evropské unie je však korigován. V rámci zemí Evropské unie si můžete dovézt až 800 ks cigaret a 200 doutníků. Dále platí, že ze zemí, které nejsou členy EU, si je možné dovézt maximálně 200 ks cigaret a 50 doutníků, což je pro mnohé nedostačující množství, které by rádi navýšili. Regule jsou však neúprosné.

Domluvte se se spolucestujícími

Jelikož jsou ceny cigaret různě po světě výrazně levnější, hledají lidé cesty, jak si i přes dané limity přivézt množství, které jim nějakou dobu doma vydrží. Není se ale čemu divit. Na Filipínách lze pořídit krabičku již od 15 Kč, stejně tak je tomu například v Dubaji. Je tedy jasné, že je proto dovoz cigaret pro turisty velkým lákadlem. Pokud to jde, můžete se domluvit s ostatními účastníky zájezdu, kteří nekouří, nebo o nákup cigaret zkrátka nemají zájem. Touto cestou je možné pořídit si množství, které chcete. Vždy však záleží na konkrétní domluvě a ochotě lidí, kterých by se celá akce případně dotýkala.

Tip: Pokud nekouříte, můžete cigarety koupit a později doma prodat či darovat svým známým.

Dovoz cigaret z nečlenských zemí je přísně korigován. Dá se předpokládat, že tento trend bude i nadále pokračovat, protože v rámci unie vznikají programy propagující omezení a zákaz kouření.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.