Do Chorvatska nejen na čtyřech či více kolech

Chorvatsko je Čechy velmi oblíbená destinace pro strávení letní dovolené. Ročně se do této země proto vydávají tisíce turistů, a to povětšinou s využitím automobilu či autobusu. Patříte-li mezi jedince, kteří nesnáší dlouhou cestu, jistě vás potěší, že do Chorvatska se pohodlně dostanete i letadlem.

Ano, o této možnosti sice spousta turistů neví, ale faktem je, že z Prahy létá letadlo do Splitu, tedy do města, které je jedním ze středobodů turistického ruchu v Chorvatsku. Jaké jsou výhody a nevýhody této alternativy?

Proč letět do Chorvatska letadlem

Cestování letadlem má své jasné výhody, těmi největšími je samozřejmě úspora času a z toho vyplývající pohodlí. Nečekáte v žádných kolonách, nemusíte řešit dálniční poplatky a nikde vás nezdrží žádná nenadálá situace na silnici. Cenově vychází jednosměrná letenka do Splitu v průměru na 3500 Kč. Za hodinu a 35 minut se ocitnete v přímořském státě a svou dovolenou tak můžete zahájit do dvou hodin od návratu z práce. Můžete tak snadno vycestovat i na kratší dobu třeba na víkend!

Jaké jsou nevýhody cestování do Chorvatska letadlem?

Na druhé straně jsou tu však i určité nevýhody, které mohou mnohým plány na let do Splitu překazit. První z nich je určitě finanční otázka. Letadlo je zkrátka dražší varianta. To neplatí, pokud cestují v autě pouze 1-2 lidé. Je to ale nutný kompromis za pohodlí a nenáročnost celé cesty.

Dále je tu samozřejmě nutnost dodržovat podmínky letecké přepravy, která má určitá omezení, zejména co se týče váhy a rozměrů zavazadel. V neposlední řadě je tu i skutečnost, že přiletíte do Splitu a do případné cílové destinace se budete muset ještě přepravovat.

Letecká doprava do Splitu je velmi lákavá, avšak každý si musí uvědomit své možnosti a požadavky, než se pro tento způsob dopravy rozhodne. Jinak by k velkému očekávání mohlo přijít velké zklamání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.