Jak strávit víkend v Praze? Návštěvou památek i romantickými procházkami

Ačkoliv patří Praha mezi turisticky nejvyhledávanější města světa, my sami ji někdy přehlížíme. Pro mnoho lidí je takovou samozřejmostí, že by je ani nenapadlo strávit zde víkend, projít si v klidu památky a užít si zdejší atmosféru. Ale proč? Zkuste se vžít do kůže nadšeného turisty a projít si známé i méně známé památky i zajímavá místa a užít si Prahu jako nikdy před tím.

Nevynechejte klasiku

Ty nejznámější pražské památky už každý pravděpodobně někdy navštívil, ale určitě stojí za to si je projít znovu a v klidu. 

TIP: Abyste si zde mohli užít celý víkend a nikam nespěchat, sežeňte si takové ubytování v Praze, které bude odpovídat vašim požadavkům i finančním možnostem. 

Za největší ikony hlavního města je považována Katedrála svatého Víta, Pražský Hrad, Prašná brána nebo Pražský orloj na Staroměstském náměstí. 

ubytování v Praze

ubytování v Praze

Milovníky historie a legend určitě upoutá i Židovská čtvrť nebo tajemná Čertovka. Za návštěvu stojí také nenápadná ulice Řásnovka, která je dost možná předlohou Foglarových Stínadel. 

Okolní příroda i pražské parky lákají k procházce

Zatímco jeden den lze vyplnit památkami, druhý den by se mohl nést v duchu relaxace v přírodě. V Praze je hned několik opravdu hezkých parků a v jejím širším okolí nerušená příroda.  

I z toho důvodu nemusíte nutně bydlet za draho v historickém centru, ale najít si například levný hostel na Praze 10, abyste byli okraji Prahy blíž. Odtud to máte blízko například k přírodnímu parku Hostivař či Říčanka, na druhou stranu přes řeku je zase oblíbená Divoká Šárka v podobě romantického skalnatého údolí.

hostel na Praze 10

Za návštěvu stojí i gastronomické skvosty

Fanouškům dobrého jídla má Praha určitě co nabídnout. Najdete zde jak restaurace ověnčené Michellinskou hvězdou, tak zavedené podniky s českou kuchyní i kvalitní street food. 

Například na Náplavce se pravidelně pořádají různé food festivaly, kde o dobré jídlo rozhodně není nouze. Spojit procházku po Karlově mostě s nějakou tou dobrotou rozhodně stojí za to. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.