5 tipů, kam vyrazit v červnu k moři

shutterstock.com

Mnozí z nás plánují dovolenou u moře strávit již v červnu. Jaké jsou ideální destinace pro toto období? Vybrali jsme pro vás 5 lokalit, které možná ještě neznáte.

V tomto období ještě nebývají střediska přeplněna lidmi a můžete si tak odpočinout od davů. To poznává stále více Čechů, kteří si vybírají právě tento termín pro letní dovolenou.

Turecká riviéra

Teplota vzduchu se pohybuje v červnu kolem 30°C. Dlouhé, písečné pláže a moře vybízí ke koupání. Alanya je perlou Turecké riviéry a oblíbené letovisko turistů. Nejznámější část Alanye a nejvyhledávanější je čistá pláž Kleopatra. Alanya je letoviskem, kde turisté vyhledávají krásné koupání na dlouhé pláži a rušný noční život.

Kréta

Denní průměrná teplota v červnu je 27°C. Rušné a moderní turistické letovisko Chersonissos láká turisty z celého světa. Písečné pláže a tyrkysové moře s jemným bílým pískem splňují podmínky ke koupání a lenošení. Zábavný park nabízí vodní sporty a atrakce. Spousta taveren, barů, diskoték a klubů je otevřených do ranních hodin. Večer je možné zpříjemnit procházkou do centra, kde se nachází nespočetné množství obchodů, butiků, cukráren a kaváren.

Tip: Lacná dovolenka pri mori pro páry i rodiny s dětmi.

Řecko – ostrov Kos

Slunečný ostrov s průměrnou teplotou v červnu 28°C. Písečné pláže a moře s křišťálově čistou vodou. Oblíbené letovisko Kardamena má jemný, zlatobílý písek a je nejdelší na ostrově. Kouzelné mořské průhledné dno je ideální k potápění a šnorchlování. Aquapark skýtá zábavu malým i velkým. Kardamena je proslulá bohatým nočním životem.

Bulharsko

Teplota v červnu 26°C. Komfortní letovisko Zlaté písky patří k nejoblíbenějším místům v celém Bulharsku. Písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a s množstvím vodních atrakcí. Voda je příjemně teplá od jara do podzimu, ideální k potápění a aquapark s tobogány a skluzavkami. Pobřežní promenáda nabízí řadu kaváren, barů, taveren a zábavu až do ranních hodin.

Mallorca

Průměrná teplota v červnu 26°C, průzračná mořská voda, skaliska a útesy, hory. Rozlehlé písečné pláže a piniové háje. Ostrov stvořený k zábavě a sportu, je vyhledávanou destinací golfistů. Alcúdia je přístavní městečko, oblíbené svojí několik kilometrů dlouhou písčitou pláží, lemovanou palmami a piniemi, která se svažuje pozvolně do moře, ideální u rodin s dětmi. Alcúdia nabízí noční život, vodní sporty, minigolf, tenis a jízdy na koni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: 5 tipů, kam vyrazit v červnu k moři

  1. Enyška napsal:

    Malorka je v červnu krásná letos tam vyražíme již poněkolikáté

Komentáře nejsou povoleny.