Půjčte si na dovolené skútr a poznejte okolí

shutterstock.com

Pokud chcete na dovolené poznat z místního koloritu co nejvíce, vyplatí se nezůstávat celé dny jen na pláži, ale vydat se i do vzdálenějšího okolí. Nejpohodlnější je to na skútru se kterým snadno zaparkujete všude. Ten se dá jednoduše půjčit v téměř každém turisty oblíbeném letovisku. Kolik takové půjčení skútru stojí?

Skútr je na dovolené ideální dopravní prostředek. Zvládnete s ním cestovat úzkými klikatými cestičkami ve městech i přírodě a zaparkujete ho víceméně všude. Oproti autu je samozřejmě i šetrnější z hlediska spotřeby. Za jakou částku si ho kde půjčíte a co k tomu potřebujete?

Ceny vždy závisí na období

Půjčení skútru stojí v zemích, které Češi nejčastěji navštěvují, jako Španělsko, Itálie, Chorvatsko nebo Řecko podobně. Zhruba od 400-1000 Kč na den. Výslednou cenu ovlivňuje především to, zda právě panuje hlavní prázdninová sezóna, či nikoliv, jaký je objem motoru a co je to za oblast.

Zalíbil se vám skútr na dovolené? Můžete si ho i koupit, využijte podzimní slevové akce na skútry, kdy cena začíná již na 14 990 Kč.

Na menších ostrovech, kde je prakticky nulová konkurence, se mohou částky šplhat i hodně přes 2000 Kč na den. Také zpravidla platí, že dnem se nerozumí 24 hodin, ale určitý časový úsek, třeba 12 hodin (ráno si půjčíte a večer vrátíte).

Kentoya Sunny 50 4T již za 14 990 Kč, zdroj: kentoya.cz

Jak si skútr půjčíte?

Ideální je zeptat se v místě ubytování, jaké půjčovny jsou v okolí. Můžete také zajít do turistickéh centra, kde vás určitě nasměrují, kam zajít. Často na těchto místech naleznete i slevové kupóny v rámci konkurenčího boje mezi různými půjčovnami.

Je jasné, že k půjčení potřebujete řidičský průkaz, na skútr vám bude stačit skupina B, ale pokud budete chtít silnější motorku, budete muset mít i patřičnou skupinu. Ačkoliv by ve všech zemí Evropské unie měli český řidičský průkaz uznávat, je lepší mít s sebou i mezinárodní řidičský průkaz. Ten vyřídíte snadno na příslušném obecním úřadě za padesátikorunový poplatek.

Pravděpodobně po vás budou požadovat i složení vratné kauce (100-200 euro). Hlavně si před jízdou stroj prohlédněte a všechny zjištěné vady ihned hlaste a nechte si je zaprotokolovat. Ideální je si skútr před půjčením vyfotit, snadno tak prokážete, že některé oděrky již skútr měl.

Na co si dát pozor

Před výletem na skútru si pořádně naplánujte cestu, aby se nestalo, že vám v půlce výletu dojde benzin. Zvláště na ostrovech je pump poskrovnu. Také pozor na prašné cesty, na kterých můžete píchnout pneumatiku.

Nezapomeňte se seznámit s místními dopravními předpisy. V každé zemi se liší, někde více, jinde méně, co však má zahraničí společné, to jsou opravdu vysoké pokuty. Proto zbytečně neriskujte a informujte se s předstihem.

Sepsáno ve spolupráci s www.kentoya.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Půjčte si na dovolené skútr a poznejte okolí

  1. dana napsal:

    Jo to mi pripomelo jak jsme s pritelem jezdili na jednom skutru po Phuket :-) Vsem doporucuji toto dobrodrustvi absolvovat a ne jen se valet na plazi coz je desna nuda

Komentáře nejsou povoleny.