Dovolená v Česku – otevřete mapu a hurá do plánování

Jaro je tady a i čas letních dovolených se kvapem blíží. Letos více než kdy jindy stoupá poptávka po tuzemských dovolených. Vězte, že vsadit při plánování volna karty na Českou republiku není vůbec špatná volba. Je totiž dost možné, že nám přes všechno to cestování a pendlování po světě utekla místa, jež jsou v naší zemi nejkrásnější a stojí za to je navštívit. Taková, na kterých si můžete vychutnat dokonalou dovolenou plnou zábavy a odpočinku v páru, ale i s celou rodinou.

levné ubytování Pavlov

Krásy Česka začínají na Moravě

To, že tuzemská dovolená znamená nižší náklady, byste měli brát jako benefit. Lepší cena totiž neznamená méně zážitků a méně krásy. Ale především – nakolik bude vaše dovolená luxusní nebo dobrodružná záleží jen na vás. Ve všech zajímavých lokalitách můžete volit jak mezi plně vybavenými a nákladnějšími hotely, tak mezi útulnými rodinnými penziony. Ty mají navíc tu výhodu, že jsou cenově ještě dostupnější, útulnější a často doplněné o příjemnou lokální restauraci, terasu s grilem, ba dokonce vinný sklípek. Přemýšleli jsme, jaká doporučení na letní radovánky by bylo to nejuniverzálnější. Možností je jistě nespočet, ale pokud vezmeme v úvahu počasí, které jistě hraje základní roli, není u nás větší jistota než Jižní Morava.

Sluncem zalité vinice

Sluníčko tady hřeje častěji než jinde. I proto se zde daří vínu, jehož sklizeň a degustace patří k nedílným součástem zdejší kultury. Turisticky oblíbenou lokalitou je zejména oblast Pálava pověstná svou pohostinností. Pokud se sem rozhodnete vyrazit s dětmi, jistě oceníte možnost vypůjčit si kola a podnikat zábavné cyklovýlety, nebo blízkost známého aquaparku v Pasohlávkách. Vyrazíte-li na dovolenou v páru, popřípadě s přáteli, máte na kolech možnost putovat od sklepa ke sklepu a užívat si pestré ochutnávky vína i dobrého jídla. Ubytování v celé oblasti najdete několik. Naším osobním tipem je hezké, čisté a přesto levné ubytování Pavlov, konkrétně zdejší penzion Florian. Ubytování Pavlov díky dobré lokaci nabídne i řadu možností v okolí. Například plavbu na loďkách, možnost sportovního vyžití a stejně tak blízkost vodních atrakcí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.