Zájezdy na Kapverdské ostrovy jsou dnes dostupné pro každého

shutterstock.com

shutterstock.com

V toku všedních pracovních dní lidé upírají své myšlenky k vytoužené dovolené plné odpočinku. Cestovní kanceláře neustále rozšiřují nabídku zájezdů i o exotických destinací. Jejich klima i přírodní scenérie nabízí dokonalou relaxaci pro každého.

Poloha

Kapverdské ostrovy jsou ostrovní republikou, rozkládající se na deseti ostrovech a pěti malých ostrůvcích v Atlantském oceánu. Nejbližší pevninou je cca 600 km vzdálené pobřeží Senegalu. Souostroví se nachází v tropickém pásmu a po většinu roku zde převládá horké a suché klima. Jsou o více než 1000 km jižněji než Kanárské ostrovy.

Od 15. do 20. století byly ostrovy portugalskou kolonií, proto je zde úředním jazykem portugalština, ale dobře se tu dorozumíte i anglicky.

Let z Prahy trvá zhruba 6,5 hodiny a po příletu své hodinky přizpůsobíte místnímu času posunutím o dvě hodiny nazpět.

Ostrovy

Cestovní kanceláře nabízejí ubytování na ostrovech pojmenovaných Sal a Boa Vista, na nichž se nachází několik hotelových komplexů. Pro sportovní vyžití se nabízí půjčovny surfařského a kitingového vybavení či školy potápění. Průzračná voda s bohatým podmořským životem je tu k potápění přímo stvořena. Živočichy však můžete obdivovat nejen pod vodní hladinou, na pobřeží se naskýtá příležitost pozorovat mořské želvy.

Celé souostroví je sopečného původu a každý ostrov je svým způsobem jedinečný a při cestování mezi jednotlivými ostrovy turistům nabízí velkou rozmanitost. Na ostrově Fogo se například nachází dosud aktivní vulkán. Doprava mezi jednotlivými ostrovy však není pravidelná, proto nepočítejte s tím, že byste každý den mohli navštívit jiný ostrov.

Pečlivě proto vyberte ostrov, na kterém budete ubytováni a který prozkoumáte nejvíce. Pokud toužíte po klidné oáze bez turistického ruchu, volte raději ostrov Boa Vista, nabízí rozsáhlé písečné pláže a méně hustou síť hotelů než ostrov Sal. Ovšem ani ostrov Sal zatím není přeplněn turisty. Zájezdy na Kapverdské ostrovy patří mezi právě objevované turistické cíle a rušným letoviskem se pravděpodobně stanou teprve v blízké budoucnosti.

Podnebí

Tropické podnebí zajišťuje vysoké teploty po celý rok. Za hlavní turistickou sezonu je považováno období od listopadu do června, které nabízí příjemné teploty mezi 24-27°C. V červenci a srpnu zpravidla přichází období dešťů a teplota stoupá ke 30 stupňům. Průměrná teplota vody se po celý rok pohybuje okolo 22°C v zimních měsících a 25°C v létě.

Ostrovy nabízí také výborné podmínky pro alergiky, vzhledem k suchému horkému klimatu zde neraší bujná vegetace, proto zde prakticky nenaleznete žádný dráždivý pyl.

Turistické informace

Pro vstup do země potřebují občané České republiky víza. S jejich zajištěním vám pomůže cestovní kancelář za příplatek cca 1200 Kč. Příjemným poznatkem je, že v místních obchodech lze platit Eurem, proto není nutné vyměňovat peníze na místní měnu.

Při cestování do této lokality nejsou nutná ani žádná zdravotní opatření typu očkování. Někteří lékaři však doporučují běžné cestovatelské očkování proti žloutence a břišnímu tyfu. O jejich vhodnosti se poraďte se svým lékařem.

I do těchto exotických končin jsou zájezdy cenově přístupné. Pobyt na 9 dní se snídaní je v nabídce od 11 500 Kč, v období letních prázdnin cena vystoupá k 19 000 Kč. Devítidenní pobyt s polopenzí zakoupíte od 14 000 Kč, za 22 000 Kč v prázdninovém termínu. V případě ubytování v některém z hotelů ve městě, nemusíte brát ohled na typ nabízeného stravování. V obchodech najdete přiměřené ceny potravin. Pokud však dáváte přednost ubytování na odlehlejším místě, vyplatí se vám příplatek za all-inclusive.

Podívejte se na last minute zájezdy do této lokality.

[iframe width=“530″ height=“400″ frameborder=“0″ scrolling=“no“ marginheight=“0″ marginwidth=“0″ src=“https://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&geocode=&q=&sll=49.39519,16.558884&sspn=1.446149,2.469177&brcurrent=5,0,0&ie=UTF8&t=m&ll=15.919074,-23.90625&spn=4.225121,5.811768&z=7&output=embed“]
Zvětšit mapu

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.