Řecký ostrov Santorini – poznejte bájnou Atlantidu

shutterstock.com

shutterstock.com

Řecký ostrov Santorini je mnohými přezdíván jako skutečný ráj na zemi. Tento ostrov nadchne každého cestovatele toužícího po dobrodružství ale i romantické duše, které hledají neobvyklou krásu.

Turisty láká na ostrov Santorini nejen jeho zajímavá a legendami opředená minulost ale i unikátní přírodní scenérie, které nejsou jinde v tak hojném počtu k vidění. Proč si užít dovolenou v Řecku právě zde?

Santorini je ostrov s jedinečným kouzlem

Santorini je ostrov zahalený mýtickým tajemstvím. Je označován za bájnou Atlantidu. Tedy za místo, kde byla výbuchem sopky navěky pohřbena vzkvétající civilizace. Právě tento příběh a jedinečná krajina, která po výbuchu sopky vznikla, láká na ostrov stále více lidí.

Tip: Podívejte se na další ubytování v Řecku

Santorini má pouhých 80 kilometrů čtverečních. Celý ostrov je vlastně do moře propadlý vrchol sopky, který nabízí úchvatné scenérie. Pro architekturu ostrova jsou typické bílé stavby zdobené modrou barvou. Ihned po příjezdu vás uchvátí svou jednoduchou krásou, ale rozhodně to není vše.

Roztodivné pláže i romantické vesničky

Tento ostrov nadchne především jedinečnými plážemi. Díky sopečné činnosti si můžete užít koupání na písečných a oblázkových plážích, které uchvátí svou barvou. Mezi nejoblíbenější patří pláž Monolithos s šedým pískem, pláž Perivolos, která je pokrytá neobvyklými černými kamínky, užít si můžete i sytě červená skaliska Rudé pláže nebo vyrazit na pláž Ammoudi – ta vyniká průzračnými a hlubokými vodami.

Kromě rozmanitých pláží nabízí ostrov Santorini i celou řadu architektonických zajímavostí. Při pobytu zde byste rozhodně měli vidět malebnou vesničku Oia, uniknout by vám nemělo ani hlavní město Fira. Ostrov můžete poznávat na pěších túrách, na kole nebo si zde můžete půjčit automobil či skútr. Na Santorini to žije i večer. Mezi nejživější střediska patří Perissa, Perivolos nebo Kamari. Místní restauratéři se předhánějí a nabízejí jedinečné gurmánské zážitky. Pokud se na Santorini vydáte, budete mít jistotu, že si dovolenou užijete, jedinečnost ostrova vás zkrátka pohltí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.