Roháče – oblíbená výletní destinace Čechů

shutterstock.com

Západní Tatry jsou jednou z nejkrásnějších částí Slovenska, součást Tatranského národního parku. Nejvíce navštěvovaná část se nazývá Roháče, oblíbená výletní destinace mnoha Čechů. I když Roháče je pouze úsek Západních Tater, často se tento název používá i pro celé pohoří. Těšit se můžete na bohatou faunu i floru, malebnou přírodu a prozkoumáte všechna zákoutí a nejhezčí místa. Roháče můžete navštívit v zimě i v létě.

Vydáte-li se do Roháčů autem, cesta vám bude z Prahy trvat kolem šesti hodin. Stačí sbalit cestovní tašky a vyrazit. Absolvování tak dlouhé cesty určitě stojí zato. Prožijete se svou rodinou a blízkými dovolenou v překrásném prostředí. Oddechnete si od každodenního shonu, zapomenete na ruch velkoměsta a budete si užívat panoramatické přírody.

Hledáte speciální akce na ubytování? Mnohé servery nabízí až 50% slevy!

Roháče jsou vhodnou oblastí jak pro milovníky horské turistiky, tak i pro nadšence zimních sportů. V létě zdoláte nejvyšší vrchol Baníkov a v zimě si užijete lyžování na svazích Spálené a Milotína.

Co navštívit v oblasti Roháče?

Trasa na vrchol hory Baníkov je velmi náročná a určená zejména pro zkušené turisty, pro něž je horská turistika koníčkem. Z vrcholu můžete vidět v dáli vrcholky Vysokých Tater. Výhled určitě stojí za to. Méně náročný pak je třeba vrchol Malý Rozsutec.

Pokud vám ale túry nic neříkají, nadchne vás Meander Park plný zábavy, odpočinku a relaxace. Meander Park je termální koupaliště, jehož voda má blahodárné účinky na onemocnění pohybových ústrojí, močových cest a ledvin. Mezi další oblíbená termální koupaliště v oblasti Roháče patří Aquapark Tatralandie, který je charakteristický mnoha tobogány, Thermal Park Bešeňová či Aquapark Dolný Kubín.

Milovníci památek si také přijdou na své

Oblast Roháče láká české turisty také na několik národních kulturních památek. Mezi ty nejznámější bezpochyby patří Oravský hrad, který pochází ze 13. století a je impozantní dominantou celé Oravy.

Návštěvou můžete poctít dřevěný kostel v Tvrdošíně, který je nejstarší zachovanou památkou na horní Oravě z druhé poloviny 15. století. V neposlední řadě vás svou překrásnou přírodní scenérií přiláká Slanický ostrov. Umění a historii vám přiblíží Muzeum lidové architektury „Skanzen Brestová“.

Užijte si pohádkovou dovolenou, aniž byste sem museli cestovat tisíce kilometrů. I naši slovenští sousedi mají co nabídnout. Můžete si vybrat ubytování na portále dovolená v západních Tatrách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Kam na výlet se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.