Lyžařský areál Červenohorské sedlo

shutterstock.com

wikipedia.org

Česká lyžařská střediska se snaží, aby mohla svým návštěvníkům nabídnou vysoký komfort. Jedině to je správná cesta k úspěchu. Nedávnou změnou k lepšímu prošel i ski areál Červenohorské sedlo, který patří mezi nejoblíbenější zimní areály na severní Moravě v pohoří Hrubý Jeseník. Na co se můžete při jeho návštěvě těšit?

Novinky nabízí větší pohodlí

Lyžařský areál Červenohorské sedlo byl doposud vybaven jen vleky a to bylo jeho velkým mínusem. Pro tento rok to již ale neplatí. Areál byl modernizován a byla zde postavena nová čtyřsedačková lanovka o celkové délce 1050 m. Díky ní se lyžaři pohodlně dostanou až do výšky 1 160 m odkud si budou moci užít sjezd do údolí.

Lanovka může za hodinu přepravit až 2400 osob, takže se výrazně sníží i doba čekání ve frontě. Novinkou pro letošní sezónu bude i důmyslný systém zasněžování, který nabídne kvalitnější sníh a při příznivém počasí jistě i prodloužení lyžařské sezóny.

Proč vyrazit na Červenohorské sedlo

Areál nabízí vyžití pro začínající i vášnivé lyžaře. Nachází se zde 12 sjezdových tratí. Nechybí ani oblíbená černá sjezdovka o délce 1000 m, na které zdoláte převýšení 277 m, dvě pohodlné červené sjezdovky o délce 700 m a 400 m nebo i speciální dětská sjezdovka.

Nově je k dispozici i zasněžování pomocí sněhových děl, které dlouho nebylo možné, kvůli nedostatku vody v okolí.

Lyžování si zde jistě užije celá rodina. V okolí se nachází i upravené běžecké tratě. Areál je dobře dostupný a příjemné jsou i ceny skipasů. Za celodenní skipas zaplatí dospělí 500 Kč a děti 350 Kč. Přímo v areálu nedaleko sjezdovek se nachází prostorné parkoviště, takže problémy s parkováním rozhodně nečekejte. Leží asi šest km severně od obce Kouty nad Desnou. Z Prahy je lyžařský areál Červenohorské sedlo vzdálen 260 km, z Brna 180 km a z Olomouce pouhých 90 km.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.