Dublin, Manchester nebo Skandinávie? I chladnější oblasti jsou krásné!

shutterstock.com

shutterstock.com

Ne každý chce svou dovolenou trávit na pláži při chytání bronzu. Pokud patříte mezi milovníky chladnějšího počasí, rádi poznáváte cizí kultury, nebojíte se vyzkoušet nové věci a milujete nezkrotnou přírodu, vyrazte poznávat krásy severní Evropy. Možností se nabízí hned několik. Mezi nejpopulárnější místa, která mají turistům co nabídnout, patří právě Dublin, Manchester nebo Skandinávie. Proč vyrazit právě sem a na co se těšit?

Krása historie, nakupování i světové unikáty – to je Dublin

Dublin je hlavním městem Irska – zemí, která je známa pro svou panenskou přírodu. Pravdou je, že přímo v Dublinu si přírodu moc neužijete, za to ale poznáte mnoho zajímavostí. Dublin patří k velmi zajímavým městům, které si získává turistickou oblibu zejména v posledních letech. Míří sem milovníci historie, umění a kultury. Na prohlídku Dublinu je třeba vyhradit si minimálně dva dny. Město není zase tak veliké, ovšem zajímavostí nabízí celou řadu.

Pokud se do Dublinu vydáte, rozhodně musíte navštívit Dublin Castle – hrad z počátku 13. století, dále také Trinity College – nejznámější irskou univerzitu s jedinečnou atmosférou, uniknout by vám neměla ani Katedrála Christ Church či Katedrála sv.Patrika (největší v Irsku). Dublin nabízí kromě historických skvostů i tak trochu netradiční turistické cíle. Řeč je o Lihovaru Old Jameson a Pivovaru Guiness. Obě výrobny si můžete prohlédnout i zevnitř a objevit způsob výroby těchto pro Irsko typických moků.

Navštívit rozhodně musíte i známou čtvrť Temple Bar, která je proslulá bujarým nočním životem. Najdete zde množství barů a obchůdků. Zajímavostí je, že v jednom z místních barů začínala i skupina U2. Po náročném dni si můžete odpočinout v Phoenix Parku, který patří k největším v Evropě.  Zajímavým místem je i prosklená rozhledna Smithfield Chimney.

Letenky do Dublinu lze sehnat opravdu výhodně, protože RyanAir otevřel novou přímou linku Praha – Dublin, kde cena za zpáteční letenku začíná na 1 600 Kč.

Manchester nadchne nejen milovníky fotbalu

Když se řekne Manchester, většina sportovních fanoušků si představí slavné fotbalové kluby. Ano, mega fotbalové stadiony si zde můžete prohlédnout, ovšem zdaleka to není jediná věc, kterou může Manchester nabídnout. Manchester je město ležící v severozápadní Anglii. Zaujme svou jedinečností v podobě historických budov i svérázného života.

Manchester je ideálním místem, jak poznat anglickou ale i světovou kulturu. Město je kosmopolitní a najdete zde například i čínskou čtvrť. Co se týče historických památek, rozhodně navštivte Manchesterskou katedrálu či památkovou rezervaci Castlefield. Populárním turistickým cílem je i Manchester Museum nebo Stockport Air Raid Shelters – zde navštívíte podzemí a zažijete atmosféru druhé světové války. Manchester je město, kde si zároveň užijete nádhernou přírodu (navštívit můžete i jednu z nejkrásnějších botanických zahrad světa – botanickou zahradu Fletcher Moss Botanical Gardens) a bohatý kulturní život. Letenku do Manchesteru z Prahy koupíte již od 3 500 Kč. Vybírat můžete z dopravců EasyJet nebo jet2.

Skandinávie a její podmanivá příroda

Na Skandinávský poloostrov se vydejte v případě, pokud milujete přírodu a rádi objevujete její krásy. Navštívit můžete Norsko, Finsko nebo Švédsko. Všechny tři země mají turistům co nabídnout. Norsko je proslulé hlavně podmanivě krásnými fjordy, skvostná je i náhorní plošina Hardangervidda. I Švédko nabízí úžasné přírodní scenérie i řadu krásných měst jako je Stockholm, Malmö či Götebork. Finsko vás naláká na 30 nádherných přírodních parků. Je jen na vás, co si vyberete…

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.