Last minute: Tipy co podniknout v Praze na Silvestra

wikipedia.org

wikipedia.org

Silvestr je v myslích všech spojen s bujarým veselím a zábavou. Čekání na příchod nového roku je optimální spojit s netradičními a nezapomenutelnými zážitky. Velké množství akcí se pořádá ve všech větších městech, jejichž královnou je hlavní město Praha. Jak oslavit poslední den v roce v Praze? Na své si zde přijde každý.

Jak strávit odpoledne před velkou nocí?

Nevšední silvestrovský zážitek se nemusí omezit na pouhé noční oslavy. Již odpoledne můžete strávit na příjemných akcích.

Dozvuky vánoční atmosféry můžete nasát na vánočních trzích, které ještě v tuto dobu probíhají na Staroměstském i Václavském náměstí. Sváteční náladu umocní i procházka po dalších vánočně vyzdobených kouzelných místech staré Prahy.

Rodiny s dětmi ocení návštěvu zoologické zahrady nebo akci pořádanou v areálu bobové dráhy na Proseku. Zde vás čeká zábavné odpoledne plné soutěží a her, nebude chybět občerstvení ani oblíbený karneval a podvečerní ohňostroj.

Bydlíte mimo hlavní město? Využijte levný penzion v Praze

Ochuzeni o slavnostní zážitky nebudou ani milovníci klasické hudby. Ti mohou od 16 hodin navštívit koncerty vážné hudby, které se konají v Rudolfinu a ve Smetanově síni Obecního domu.

Zajímavou podívanou nabízí také řada kin, kde se bude promítat již od odpoledních hodin, ale připraveny jsou i zajímavé předpremiéry na pozdní večer a některá kina nabízí i noční promítání.

Netradiční silvestrovské odpoledne můžete strávit na lodi. Odpolední plavby po Vltavě zahrnují výtečný oběd, vyzdobené a vyhřívané paluby a nádhernou podívanou na centrum města.

Kam vyrazit večer?

Večer můžete samozřejmě zahájit v nějaké příjemné restauraci, baru či klubu, kde strávíte celý čas až do příchodu nového roku. Řada klubů nabízí program laděný na jedno přitažlivé téma (např. jazz večer, atd.). Vyrazit můžete také do zábavních podniků, například do bowlingových center, kde se pořádají turnaje, ale i zde mají připravený program až do půlnoci i po ní.

Velmi romantická může být procházka večerní Prahou ozářenou vánočními světly. Hru světel můžete pozorovat i z paluby parníku při večerní plavbě.

Ale máte-li rádi změnu, můžete zvolit jiný večerní program a až po něm zajít do některého podniku. Například pražská divadla zvou diváky na komediálně laděná představení, jelikož humor k Silvestru neodmyslitelně patří. Za těžšími kusy můžete potom vyrazit do Národního divadla.

Jak prožít půlnoc?

K přelomu dvou roků patří půlnoční přípitek a ohňostroj. Půlnoc můžete oslavit baru či restauraci, zábavním podniku nebo také na žižkovské věži, nejvyššího místa v Praze, odkud budete mít dokonalý výhled na malé i velké ohňostroje konané všude po Praze.

Půlnoční ohňostroj s výborným výhledem si můžete vychutnat rovněž na parníku plujícím po Vltavě.

Tradičně lze oslavit příchod nového roku také na Staroměstském náměstí. A velmi honosně můžete nový rok přivítat na galavečeru ve Státní opeře, kde nejprve shlédnete Straussova Netopýra, na představení naváže bohatý program a občerstvení. Po půlnoci budete mít možnost zatančit si přímo na jevišti.

Nejste z Prahy? Zajistěte si včas bydlení, zdroj: rezidencetopolova.cz

Nejste z Prahy? Zajistěte si včas bydlení, zdroj: rezidencetopolova.cz

Přestože oslavy často trvají téměř do ranních hodin, nemají mimopražští jinou možnost, než si po probdělé noci před cestou domů odpočinout. Naštěstí lze stále najít volný hostel v Praze. Velmi výhodně se mohou ubytovat v dostatečné blízkosti centra například v Rezidenci Topolová na Praze 10.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.