Elegantní tašky pro cestovatele nejen na doklady

shutterstock.com

shutterstock.com

Při cestování do cizích zemí je třeba mít doklady stále u sebe. A to nejen při přestupu hranic či na letišti. Obzvláště v některých zemích je nebezpečné nechávat doklady bez dozoru ani v hotelu a je jistější nosit se všude při sobě. Přímo k tomuto účelu slouží tašky na doklady.

Jak se bránit zlodějům?

Ztracené doklady dokáží cestu do zahraničí velmi znepříjemnit. Zdlouhavé běhání po úřadech a vyřizování náhradních dokladů zcela otráví dovolenou. Proto je třeba takovým situacím předcházet. Před cestou si vždy zjistěte, jak velké riziko krádeží v dané zemi hrozí.

V zemích, kde je riziko krádeží největší se budete muset uchýlit k méně elegantnímu, ale zato účinnému řešení. Zkušení cestovatelé doporučují pořídit malou dokladovou taštičku, kterou zavěsíte na krk. Ale pozor, zavěsíte ji pod triko, kde bude pro zloděje méně dostupná. Podobně můžete postupovat také s tenkou ledvinkou, kterou schováte pod delší tričko. Doklady pod oblečením pochopitelně trochu vystupují, takže mnoho parády nenaděláte, ale budete mít větší jistotu, že nebudete okradeni.

Při cestách do méně divokých končin se nemusíte uchylovat k podobným trikům. A doklady můžete uschovat bezpečně a zároveň elegantně v malých taškách na doklady. Ty koupíte např. na stránkách Bagolo.cz.

Tašky na doklady

Na cesty do zahraničí se vyplatí zakoupit speciální tašku na doklady. Tu máte na těle více pod kontrolou než klasický batoh. Někdy navíc chcete vyrazit pouze na krátký výlet nebo do restaurace a vystačíte si malou taškou, do které uložíte jen to nejnutnější, tedy doklady, peněženku, klíče a mobil.

Nejmenší rozměry mají tašky na doklady na krk. Mají několik kapes pro doklady, kreditní karty a peníze. Existují i pouzdra na krk s otočnými karabinkami a měnitelnou délkou popruhu, které snadno zavěsíte na krk i přes rameno. Lepší modely jsou vybaveny klopou, která kryje kapsu na zip.

V nabídce dokladových tašek naleznete také ledvinky. Ale nepředstavujte si hned děsivé modely, které byly módní na konci minulého století. Ledvinky na doklady jsou zcela ploché, proto je využijí i ženy ke sportovněji laděnému oblečení.

Nejelegantnějším a velmi oblíbeným řešením jsou potom luxusní tašky Gino Rossi. Nejmenší tašky přes rameno mají objem 1 litr. Velmi oblíbené jsou ale také střední tašky s objemem 2 l a vyrábí se rovněž větší tašky přes rameno o objemu až 4 litry. Všechny praktické dokladové tašky mají jedno společné – velké množství kapes pro přehledné uspořádání. A klopu, která kryje zipy jednotlivých kapes. Díky klopě má taška nejen ucelený vzhled, ale především znesnadňuje zloději přístup do vnitřku tašky.

Samozřejmostí je velký výběr modelů i barevných provedení, vybírat proto můžete zcela dle svého vkusu. I když mezi zákazníky vedou především tašky černé nebo béžové, které nejsou tolik nápadné jako dámské i pánské módní tašky Matt Natt ve výraznějších barvách. Proto v těchto dvou barvách bude výběr největší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.