5 nejlepších míst, které nabízí největší řecký ostrov Kréta

shutterstock.com

shutterstock.com

Největší řecký ostrov Kréta je lákadlem pro všechny turisty. Dokáže totiž nabídnout ideální dovolenou všem. Nachází se zde místa plná ruchu a zábavy, ale stejně tak zde můžete strávit dovolenou na klidných místech prostých všech turistických atrakcí. K výletům lákají historické památky i kouzelná nedotčená příroda. Na své si zde přijde skutečně každý. Jen je třeba vědět, do které části ostrova se vydat. Každá osloví jinou skupinu turistů.

1. Východ a jihovýchod Kréty

Východ ostrova je vzhledem k vyprahlosti a nedostatku zeleně turisticky chudý. Ale právě proto zde můžete najít nádherné a velmi klidné pláže ideální pro relaxování. Pobřeží lemují klidné původní vesničky.

Dovolenou na Krétě nabízí řada cestovních kanceláří např. tiptravel.cz

Východ ostrova doporučujeme určitě navštívit formou výletů, protože se zde nachází krásné kaňony, které vám nabídnou nádherné přírodní scenérie. Nenáročný terén umožní krásnou přírodu vychutnat i rodinám s dětmi. Nejznámější z nich je Údolí mrtvých. Milovníci památek se mohou vydat navštívit některý z mnoha místních klášterů.

Jihovýchod ostrova již nabízí možnosti k ubytování. Naleznete zde města s mnoha restauracemi, bary a promenádami jako stvořenými pro větší turistický ruch – například Ierapetra či Agios Nikolaos. Ale můžete se ubytovat i v malebných klidnějších vesnicích – Ferma, Agia Fotia nebo Makrigialos.

2. Sever Kréty

Severní pobřeží ostrova vyhledávají všichni, kdo milují ruch a hledají každý den novou zábavu. Naleznete zde velmi rušná, plně vybavená letoviska. Na své si zde přijdou i milovníci luxusu. Pláže jsou převážně písčité s pomalým vstupem do moře.

Nejrušnější oblast se nachází v okolí středisek Heraklionu, Hersonissos nebo Elounda. Ostatní střediska na severu Kréty jsou o něco klidnější, ale ve všech naleznete množství obchůdků, restaurací, barů či diskoték. K památkám dosažitelným ze severu ostrova patří Heraklion nebo Knossos.

3. Jih Kréty

Jižní pobřeží Kréty se vyznačuje dostatkem svěží zeleně a k výletům lákají nádherná pohoří s horskými vesničkami. Střediska na jihu Kréty nabízí turistům všechny možnosti k zábavě, přesto tato střediska nejsou extrémně rušná.

Jih Kréty ocení všichni, kdo nevydrží celé dny proležet na pláži. Nabízí se zde mnoho výletů do hor i za památkami – například klášter Preveli nebo benátská pevnost Frangocastello, dále se můžete vypravit k minojskému paláci Festos nebo ke starodávnému Agia Triada.

4. Západ Kréty

Klidnou dovolenou bez ruchu a extrémního množství turistů si můžete užít na západě Kréty. Zde se nachází letovisko Paleofora, které skýtá jen několik menších hotelů a penzionů, nenaleznete zde žádné velké hotelové komplexy. Podnebí je zde poměrně vlhké, proto vaše oko potěší dostatek zeleně.

Vybavte se na dovolenou a kupte si nové plavky, koupíte je zde

5. Vnitrozemí

Ve vnitrozemí Kréty nenaleznete žádná turistická střediska. Ale milovníci přírody se do vnitrozemí ostrovy vydávají na nádherné výlety. Celé vnitrozemí Kréty je pokryto horami. Z nich nejznámější jsou Bílé hory s druhým nejvyšším vrcholem Kréty. Turisty dále láká kaňon Samaria s největší evropskou soutěskou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.