Rakouské ledovce

Ledovce v rakouských Alpách, jsou pro milovníky lyžování a snowboardingu ráj. A právě pro ně přišla dobrá zpráva. Některé z rakouských ledovců zahájí provoz již v těchto dnech. Důvod? V minulých dnech tam totiž napadlo od 30 do 120 centimetrů nového sněhu. Jde především o střediska v severní a východní části rakouských Alp. Pojďme se podívat alespoň do dvou z nich.

Kitzsteinhorn – Kaprun

Jako první byl otevřen areál v Kitzsteinhornu-Kaprunu, kde napadlo 120 cm čerstvého sněhu. Jedná se o jeden z nejhojněji navštěvovaných areálů. Rakouská obec  Kaprun se nachází v okrese Zell am See, na severním okraji Vysokých Taur.

Ze střediska Kaprun je asi 5 km dosažitelný ledovec, ležící na vrcholku Kitzsteinhornu (3203 m), kde se dá lyžovat takřka celoročně. V této oblasti je 136 sjezdových tratí všech stupňů obtížností a na své si zde přijdou i snowboardisté. Perfektně udržované sjezdovky a snowpark spolu s lanovkami a vleky, kde Vám nehrozí čekání ve frontách, jsou zde samozřejmostí.

Pokud Vás nelákají zimní střediska v Čechách a na Moravě anebo chcete vyrazit za sněhem co nejdříve, neváhejte. Z Prahy do Kaprunu je vzdálenost přibližně 490 km, z Brna je to kousek dál asi 540 km.

Ledovec Molltal

Molltalský ledovec, který leží na jižním svahu Vysokých Taur je od Prahy vzdálen asi 560 km nebo od Brna zhruba 570 km.

Zdejší lyžařská oblast nabízí stejně kvalitní podmínky pro lyžování i snowboarding jako areál v Kaprunu, dokonce za mnohem přijatelnější ceny skipasů a ubytování. A také lepší počasí nahrává této části Vysokých Taur.

Ať už si vyberete lyžařský areál v Kaprunu anebo na Molltalu určitě neprohloupíte a odměnou Vám budou skvělé podmínky jak pro lyžování, tak pro snowboarding či další zimní sporty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.