RegioJet – kam jezdí a za kolik

Cestujete- li rádi vlakem, určitě jste uvítali mediální kampaň, týkající se žlutých vlaků s názvem RegioJet, která bude konkurencí Českých drah. RegioJet a.s., je soukromá obchodní společnost, jejímž vlastníkem je Student Agency s.r.o. Obchodním partnerem RegioJet je německá pobočka francouzské firmy Keolis.

Linka Havířov-Praha

V současné době provozuje společnost RegioJet pravidelnou vlakovou dopravu mezi Havířovem a Prahou se zastávkami v Ostravě, Hranicích na Moravě, Olomouci, Zábřehu na Moravě, Ústí nad Orlicí, Pardubicích a v Praze.

Cena jízdného na trase Ostrava-Praha

Cena jízdenky mezi Ostravou a Prahou se pohybuje od 230 do 420 Kč, podle toho zda si zakoupíte jízdenku akční, určenou pro cestující s kreditovými jízdenkami (230 Kč). Tito cestující si však musí zakoupit jízdenku do určené doby nebo jízdenku otevřenou (295 Kč), která bude pro držitele kreditových a otevřených jízdenek. Slevu ve výši 25 procent obyčejného jízdného (320 Kč) uplatní majitelé In- karet Českých drah a nejdražší je cena jízdenky obyčejné,kterou pořídíte za 420 Kč.

Výhody pro cestující

Stejně jako autobusy Student Agency nabízejí cestujícím určitý komfort, pro vlakové soupravy RegioJet platí totéž. Stevardky rovněž roznášejí zdarma studené a teplé nápoje, denní tisk a v ceně jízdného je i připojení k internetu.

Jízdní doba vlakem je mnohem kratší než jízda autobusem.  Jízdní doba autobusu Student Agency na trase Ostrava-Praha byla pět a půl hodiny, vlak urazí stejnou vzdálenost zhruba za tři a půl hodiny.
Ve vlaku se můžete kdykoli projít a protáhnout se, což v autobuse není možné.

Nevýhody cestování vlakem

Ne každý člověk rád cestuje vlakem. Starší lidé mívají problémy s nastupováním do vlakové soupravy, jiní se neumí orientovat ve směru vlaku. Mnozí mají při cestování autobusem lepší pocit bezpečí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: RegioJet – kam jezdí a za kolik

 1. Poděkování napsal:

  Dobrý den,
  dnes (2. 12. 2011) jsem měla možnost poprvé v životě cestovat s Vaší společností Student Agency. Byla jsem velice mile překvapená poskytovanými službami, příznivou cenou, čistotou vlaku a osobním a vstřícným přístupem stevarda (vlak Praha – Ostrava odjezd 7:27 , vůz č.4). Děkuji a přeji hodně spoojených cestujících
  S pozdravem
  Barbora Čmelíková

 2. REGIO JET napsal:

  Prosím , jezdí žluté vlaky REGIO JET také na Jižní Moravu?- směr BRNO-HODONÍN- BŘECLAV? děkuji M Jančová

  • Lucie Konečná napsal:

   Bohužel, vlak jezdí pouze na trase Praha hlavní nádraží – Praha-Libeň – Pardubice hlavní nádraží – Ústí nad Orlicí – Zábřeh na Moravě – Olomouc hlavní nádraží – Hranice na Moravě – Ostrava-Svinov – Ostrava hlavní nádraží – Ostrava-Stodolní – Havířov

   A od prosince i dále do Český Těšín, Třinec a občas i spoj do Žiliny.

 3. dotaz napsal:

  Dobrý den,

  proč nejezdíte hlavní trasu sever – jih př. HK-Česká Třebová-Brno a zpět? Resp. kdy budete vidět na hlavních vlakových tazích?

 4. dotaz_RegioJet napsal:

  Dobrý den, dlouho jsem necestovala vlakem.Je stale ještě poloviční jizdne? Mam 10let. syna. A dají se obj. předem jízdenky přes internet? Děkuji za odp.Dostalova

Komentáře nejsou povoleny.