Pojištění do zahraničí s covid: Na co byste se měli připravit?

Pojištění do zahraničí s covid

V minulosti patřilo cestování k činnostem, co vyžadují odvážného ducha. Země bývaly neprobádané a na cestovatele v nich často čekalo nejedno nepříjemné překvapení. V současné době je již turistika do zahraničí běžnou záležitostí, které se ve volném čase věnují miliony lidí po celém světě. Díky turismu obohatí svůj život o nové zkušenosti a poznají řadu zajímavých míst. Na zahraniční cesty se rozhodně vyplatí sjednat cestovní pojištění. V čem tkví jeho hlavní výhoda?

Na cestách během koronavirové pandemie

I když se vám podaří do zahraničí vycestovat poměrně levně, opatrnost je na místě v případě nenadálých událostí, jako jsou zranění, nemoc, ztráta zavazadel, případně způsobení škody. Zde platí, že dobrá pojistka je nad zlato. Proto za hranice určitě nevyjíždějte bez ní, protože vám může ušetřit spoustu starostí. Základem každého cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh. V současné době je to o to aktuálnější, když po celém světě hrozí nákaza koronavirem. Levné cestovní pojištění řeší i tuto situaci, pokud se během své cesty nakazíte.

Levné cestovní pojištění

Řeší pojištění i karanténu v zahraničí? 

Dále cestovatele trápí možnost karantény, kterou by museli absolvovat v zahraničí. Jsou s tím pochopitelně spojené vedlejší výdaje, s nimiž během své cesty nepočítali. Pojištění do zahraničí s covid nabízí automatické bezplatné prodloužení pojistné smlouvy po dobu karantény, které se vztahuje na pojištění léčebných výloh, odpovědnosti nebo zavazadel. Bohužel netýká se stravování nebo platby za ubytování. Pokud cestujete do zahraničí, je třeba s tímto počítat.

Na druhou stranu, pokud za hranicemi onemocníte koronavirem, tak cestovní pojištění vám uhradí náklady na léčebné výlohy s tímto spojené, a to po celou dobu léčby onemocnění. Ubytování a strava by ovšem opět byla v režii pojištěnce.

Jak je vidět, bez cestovního pojištění by turista za hranice vůbec neměl vyjíždět. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.