Chorvatsko – oblíbená destinace pro letní dovolenou

Každoročně se do Chorvatska vydávají tisíce turistů z celého světa. Stejně tak i Češi, mezi kterými často panuje názor, že Chorvatsko je země ideální pro strávení dovolené. A to i přes to, že existují argumenty hovořící spíše opačně. Není členským státem Evropské unie, má svou vlastní měnu a převažují zde kamenité pláže.

I když se Chorvatsku obvykle přisuzují nedostatky, stručně nastíněné v úvodu, poskytuje tato země velmi příjemné zázemí pro zasloužený odpočinek. Moře je zde křišťálově čisté, lze zde nalézt i písečné pláže a placení eurem je samozřejmostí. A z České republiky lze přijet autem přes noc (většina trasy vede po dálnici).

Snadná domluva a příjemní Chorvaté

Jelikož jsou Češi častými turisty, co zamíří do Chorvatska, umí spousta místních alespoň základy češtiny, a tak je zde domluva velmi snadná. I nápisy v restauracích nebo obchodech bývají počeštěné. Český návštěvník se tak v této zemi cítí velmi příjemně, ne jako cizinec. Za to může i velice otevřená povaha Chorvatů, kteří jsou velmi společenští a turistů si váží.

Mezi nejpopulárnější destinace českých turistů patří Makarská riviéra, Crikvenica, Rabac, Dubrovník, Baška Voda nebo jeden z mnoha ostrovů Pula.

Výborná kuchyně a proměnlivé počasí

Velkou část pokrmů tvoří v této přímořské zemi samozřejmě menu z mořských specialit, které určitě stojí za ochutnání. Každý tak má jedinečnou příležitost okusit čerstvé ryby, sépie, mušle a chobotnice. Kvůli tomu, že se Chorvatsko nachází ve středomořském podnebném pásu, je počasí zde ovlivňováno právě mořem. Charakteristické je dlouhé a teplé léto, díky kterému se do Chorvatska spousta lidí vydává i během měsíce září či října.

Chorvátsko je pro mnohé volbou číslo jedna, na kterou nedají dopustit ani po opakovaných návštěvách. Tato země má totiž co nabídnout. Malebná příroda (Plitvická jezera – krajina dobře známá z filmu Vinnetou), úchvatné moře a atmosféra plná klidu a dobré nálady, to všechno jsou důvody, proč je dovolenka Chorvatsko tolik doporučovanou destinací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.