Levná letní dovolená v Turecku nebo Bulharsku pro každého

Strávit letní dovolenou u moře, to je sen mnohých lidí. Ne vždy se však v rodinném rozpočtu najde dostatek financí pro uskutečnění tohoto přání. Není ale třeba zoufat, stačí si jen vybrat vhodnou destinaci, například Turecko či Bulharsko.

Turecko a Bulharsko jsou zeměmi, které v pomyslném žebříčku oblíbenosti, nejen u českých turistů, neustále stoupají. Příznivé ceny, dostatek památek, bohaté možnosti kulturního vyžití, malebné scenérie, to je stručný výčet argumentů hovořících pro to, abyste si i vy pro chvíle odpočinku a relaxace v letních měsících vybrali právě Turecko, nebo Bulharsko. Dovolenka v těchto zemích tak má určitě co nabídnout!

Turecko – spousta zajímavých památek

Turecko dovolenka se může pyšnit zajímavou kulturou, v níž dominují především nádherné památky, především z doby antické, která je inspirací ve všech svých oborech až do dnes. Nejznámějšími letovisky jsou Alanya, Antalya nebo Belek na Turecké riviéře, na té Egejské pak Bodrum, Marmaris či Fethiye. Dostatek vyžití zde najdou i ti, co rádi nakupují. Věhlasné turecké tržiště nabízí všelijaké zboží, od místních specialit, přes látky až k upomínkovým předmětům, a to všechno často za cenu, kterou si dokážete usmlouvat.

Bulharsko – nízké ceny, moderní zázemí

I když bylo donedávna Bulharsko spíše opomíjenou zemí, nyní opět zažívá svůj velký comeback jako doporučované místo pro levnou letní dovolenou. Spousta místních se dokáže domluvit česky, a tak zde panuje téměř domácí atmosféra. Mnozí turisté si také vychvalují velmi nízké ceny potravin, alkoholu a cigaret, díky čemuž si svou návštěvu této země užívají plnými doušky. Díky neustále zvyšujícímu se zájmu zde probíhá velmi rychlá výstavba ubytovacích komplexů, díky čemuž je možné strávit zde luxusní dovolenou za překvapivě dostupné ceny.

Ať už si vyberete rozvíjející se Bulharsko nebo svůj zájem přesunete spíše ke starobylému Turecku, bude vaše dovolená nejen levná, ale také velice příjemná díky krásnému prostředí, jenž je pro obě země typické. Cestovné kancelárie již nyní nabízí zájezdy do těchto destinací v rámci tzn. first minute nabídek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.