Tip na březnový pobyt na horách: Šumavská Kvilda nabízí ideální podmínky pro turisty

shutterstock.com

wikipedia.org

Pokud jste během letošní zimy nebyli na horách a chtěli byste tak učinit alespoň na jejím samém konci, dokud ještě na horách leží sníh, máte nejvyšší čas. Přinášíme vám tip v podobě možnosti ubytování na Horské Kvildě na Šumavě.

Kvilda je malou obcí. Nachází se přímo na území Národního parku Šumava. Ten vám jistě není třeba dlouze představovat. Krásná příroda, malebné vesničky, v zimě plno sněhu, stovky kilometrů turistických tras – to je jen malá z toho, co na vás na Šumavě a v okolí Kvildy čeká.

Na Kvildě najdete ubytování přímo u sjezdovky

Pro ubytování na Kvildě je výhodné zvolit tamní penzion, který seskládá z několika jednotlivých apartmánů. Apartmány jsou velmi prostorné, do největšího z nich se bez problémů vejde až 8 lidí. Jde tak o ideální zázemí pro ty z vás, kteří mají rádi dovolenou ve větším počtu lidí, vyrážejí s přáteli či rodinou.

Zima na Šumavě láká ještě v dubnu, stále tak máte čas

Dle recenze penzionu na Kvildě je zřejmé, že se jedná o skvělé místo pro lyžaře. Jen kousek vedle ubytování totiž můžete vyrazit na sjezdovku. Prakticky si lyže můžete nasadit přímo u penzionu. Stejně to platí i pro případ, že vyznáváte spíše klasické lyžování. Kvildou prochází několik významných turistických tras, které se v zimním období mění na běžecké stopy. Lyžování si tu tedy rozhodně užijete.

Apartmány U sjezdovky, zdroj: infokvilda.cz

Apartmány U sjezdovky, zdroj: infokvilda.cz

Na Šumavě sice obvykle nevydrží sníh tak dlouho jako například v Krkonoších či dokonce v Alpách, březen a duben jsou ale měsíci, kdy ještě nějaký sníh zbývá. Noční teploty a sněžení totiž přispívají k dobrým podmínkám i v období, když už je v nížinách spíše jarní počasí.

Přesto byste neměli příliš otálet, pokud si ještě v letošní zimě chcete zalyžovat. Penzion Kvilda má stále volná místa. A pokud náhodou nestihnete přijet v zimě, nevadí. Rádi vás zde ubytují třeba i v létě, kdy si dovolenou na Šumavě můžete užívat procházkami a túrami po krajině, výlety na zajímavá místa a různými jinými druhy sportů, například cykloturistikou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.