Kitzsteinhorn – moderní středisko se zárukou skvělých sněhových podmínek

kitzsteinhorn.at

kitzsteinhorn.at

Šetříte poslední dny dovolené na pobyt na horách? Opravdu vydařenou zimní dovolenou můžete strávit například v alpském středisku Kitzsteinhorn. Jeho poloha je totiž zárukou dostatečného množství sněhu. Okuste lyžování na ledovci obklopeni fantastickým panoramatem Alp.

Mnoho nabízených lyžařských zájezdů směruje do okolí malebného městečka Zell am See na břehu jezera. Proč je tak oblíbené? V okolí se nachází mnoho známých velkých rakouských středisek. V dnešním článku se zaměříme na středisko Kitzsteinhorn.

Kde leží Kitzsteinhorn?

Kitzsteinhorn je vrchol Alp tyčící se do 3 203 m.n.m. Vzhledem k výtečným podmínkám pro lyžování se severní stráně masivu záhy staly vyhledávaným cílem lyžařů. Lyžařské středisko zde vzniklo již roku 1965 a stalo se tak nejstarším rakouským ledovcovým střediskem. Lyžařský areál získal název po dominantní hoře, na jejímž svahu se rozkládá.

Výchozím bodem lyžařského střediska je město Kaprun. Kaprun leží zhruba 85 km jižně od Salzburku. Z Prahy byste potom do Kaprunu cestovali přibližně 5,5 hodiny, přičemž byste překonali vzdálenost 480 kilometrů.

Lyžařský areál se rozkládá ve výšce 1975 – 3000 m.n.m. Lanovka vás vyveze až do výšky 3029 m.n.m. Potom již zbývá překonat pouhých šest výškových metrů a dosáhnete vyhledávaného bodu – vyhlídkové plošiny, odkud se můžete kochat majestátními zasněženými horami.

Trasy všech obtížností - modrá, červená i černá! zdroj: kitzsteinhorn.at

Trasy všech obtížností – modrá, červená i černá! zdroj: kitzsteinhorn.at

Novinky pro sezónu 2015/16

V průběhu let dochází k budování nových lanovek. Pro letošní sezónu bude ledovcový areál opět pohodlněji dosažitelný. Novinkou je propojení mezistanice Alpincenter s horní stanicí vleků. Lyžaři se budou přepravovat vyhřívanou expresní osmisedačkou nebo v lanovkové kabině pro deset cestujících.

Nové lanovky Gletscher Jet III a IV navíc ocení i nelyžaři. Ti se mohou lanovkou přepravit téměř na vrchol, užít si nádherný výhled z vyhlídkové restaurace. A kochat se mohou jinými pohledy na krajinu, pokud k cestě dolů zvolí jinou trasu lanovky.

Dokonalý zážitek z lyžování umocní reorganizace vleků. Ty jsou přesunuty tak, aby se pláně pro sjezd staly ještě otevřenější a přehlednější.

Další novinku této zimy ocení rodiny s dětmi i lyžaři začátečníci. Ve výšce 2 650 m.n.m. vznikla nová cvičná sjezdovka „Bílý králíček“. Sjezdovka je velmi mírná, proto ji ocení začátečníci i malé děti.

Středisko nabízí několik restaurací a barů, zdroj: wikipedia.org

Středisko nabízí několik restaurací a barů, zdroj: wikipedia.org

Ceník na sezónu 2015/2016

Areál je vzdálen několik kilometrů od centra města. Dopravit na záchytné parkoviště se můžete pomocí vlastního automobilu (parkování je zdarma) nebo skibusem, který je pro rovněž zdarma. V lyžařském centru naleznete vše potřebné pro celodenní pobyt od restaurací, občerstvení, obchodů přes sociální zařízení až po úschovnu. Vstupenkou či permanentkou se prokazujete při vstupu do lyžařského areálu.

Po vstupu již můžete libovolně využívat lanovky i vleky, pohybovat se po běžkařských tratích o celkové délce 31 km, fičet po sjezdovkách od modrých po černé nebo vyzkoušet 10,5 km neupravených tratí pro freeride. Orientační cena jednodenního skipasu pro dospělého je 49 EUR (přibližně 1325 Kč). Děti do 15 let platí přibližně polovinu. Při zakoupení skipasu je také nutné uhradit vratnou zálohu 2 EUR.

Kaprun span, zdroj: tauernspakaprun.com

Kaprun span, zdroj: tauernspakaprun.com

Co podniknout večer?

Po celodenním lyžování si můžete dopřát relaxaci v termálních lázních v Kaprunu. Dvanáct upravených vnitřních i venkovních bazénků poskytne nejen příjemnou koupel, ale také neopakovatelný výhled na okolní hory. Výhledem se budete kochat i z relaxačních lůžek. Na ta se můžete přesunout rovnou z bazénu. Nebo ještě předtím využít některou z mnoha saun.

Pokud vás celodenní lyžování dostatečně neunavilo, můžete strávit večer také příjemnými procházkami. Velmi romantické je městečko Zell am See, které leží pouhých 7 km od Kaprunu. V historickém centru leží zámek Rosenberg, románský kostel nebo věž Kastnerturm, která tu stojí již od desátého století.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.