Revoluce Boeing 787 Dreamliner právě začal létat!

Dnes se stala historická událost, která se bez pochyby zapíše minimálně do historie firmy Boeing, ale pravděpodobně celého letectví. Po 3 letém odkladu konečně začne létat první Boeing 787 Dreamliner.

All Nippon Airways dostanete první Boeing 787 Dreamliner

Asijské aerolinky jsou v současné době tahounem trhu, a tak není divu, že první Boeing 787 Dreamliner dostanete společnost All Nippon Airways pocházející z Japonska. Letadlo je určeno na střední a dlouhé tratě s 210 – 290 místy. Jeho hlavní devizou má být extrémně nízká spotřeba paliva (oproti srovnatelným letadlům až o 20%). Toho bylo docíleno použitím uhlíkových vláken na konstrukci letadla. Tento materiál ještě nikdy nebyl použit v takové míře u žádného dopravního prostředku.

Společnost zatím nezveřejnila na jaké lince bude tento nejnovější Boeing létat. Těchto strojů si společnost objednala rovnou 55 a poslední dostane až v roce 2017. V současné době je totiž Boeing schopen vyrábět pouze 2,5 letadla tohoto typu za měsíc. Nyní se pracuje na zvýšení výrobní kapacity na 10 letadel měsíčně v roce 2013. Společnost má totiž závazné objednávky na více než 800 strojů.

Jak vypadá Boeing 787 Dreamliner?

Podívejte se na exkluzivní video jak se vyrábí Boeing 787 Dreamliner

Příspěvek byl publikován v rubrice Zaujalo nás se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.