5 tipů, kam se podívat ve Zlíně

wikipedia.org

wikipedia.org

Plánujete výlet do Zlína, ale zatím nevíte, co na Moravě podniknout? Ukážeme vám pět míst, která byste rozhodně neměli minout.

Baťův institut

Základním místem, které byste při svém pobytu ve Zlíně určitě měli navštívit, je Baťův institut. Uvidíte tu totiž správní budovu „21“, která je proslulá svými technickými vychytávkami. Asi nejzajímavější je legendární šéfovská kancelář umístěná ve výtahu.

Navštivte vyhlídku na město ve zlínském mrakodrapu – správní budově 21 (nyní sídlo Zlínského kraje) a kochejte se výhledem ze 77 metrů.

Kromě toho najdete odkaz slavného obuvníka všude po městě – můžete zajít do muzea bot a botiček celého světa, nebo si prohlédnout vilu Tomáše Bati a typické domky postavené pro dělníky pracující v Baťových závodech.

Nahlédněte do historie firmy Baťa, zdroj: wikipedia.org

Nahlédněte do historie firmy Baťa, zdroj: wikipedia.org

ZOO Lešná

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, určitě zajděte do místní zoologické zahrady, kde na vás čeká více než 1 300 zvířátek. ZOO Lešná je umístěna v příjemném zámeckém parku a k vidění tu jsou žirafy, sloni, asijští tygři, pandy, nosorožci, zebry, klokani i roztomilí tučňáci.

Navštivte ZOO Lešná, zdroj: wikipedia.org

Navštivte ZOO Lešná, zdroj: wikipedia.org

Cyklostezka Baťovým kanálem

Pro všechny nadšené cyklisty je tu připravena krásná cyklostezka s délkou kolem 80 km. Trasa Baťovým kanálem má asfaltový povrch a je krásně rovná, takže si na ní skvěle zajezdí jak profesionální sportovci, tak i straší jezdci, rodiny s dětmi nebo in-line bruslaři.

Cyklostezka Baťovým kanálem je umístěna úplně mimo motorovou dopravu, takže vaše rozjímání nebude rušit nepříjemný hluk silnice. A kdyby vám došly síly, můžete se svézt zpět výletní lodí, která přepravuje i kola, nebo po cestě navštívit nějakou příjemnou restauraci ve Zlíně.

Hrad Malenovice

Za návštěvu určitě stojí i hrad Malenovice. Najdete ho přibližně 6 kilometrů od centra Zlína, když se vydáte směrem na Otrokovice. Uvnitř uvidíte kromě stálé expozice i novou zoologickou výstavu s dominantou, kterou jen tak někde nenajdete. Jejich kostra slona je totiž v České republice naprosto unikátní.

Gurmánský zážitek v restauraci UNO

Kromě skvělé podívané vás ve městě čekají zážitky i z jiného soudku. Najdete tu mnoho míst, které jsou potěchou pro oči, ale i pro chuťové buňky. Restaurace ve Zlíně vám nabízejí mnoho místních specialit, které můžete zapít vynikajícím moravským vínem.

A většina penzionů nabízí i ubytování, takže se s plným břichem nemusíte trmácet nikam daleko. Některým lidem se tu natolik zalíbí, že se rozhodnou i pro uspořádají svatby ve Zlíně. Není divu, na Moravě má taková veselka úplně jiný rozměr.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.