Bez finanční rezervy na dovolenou nejezděte

Vyrazit na dovolenou bez „peněz navíc“ není moudré. Pokud jste si odložili bokem jen tolik, kolik se chystáte utratit, ale nezbylo vám pro strýčka příhodu, měli byste se nad finanční rezervou zamyslet. Co když vám dovolenou pokazí nečekaná událost v podobě porouchaného automobilu nebo úrazu, který vám nepokryje cestovní pojištění? Stát se může cokoliv a mít po ruce pár tisíc korun se zkrátka hodí.

Mohli bychom jmenovat mnohem více situací, kdy vám peníze bokem přijdou vhod. Třeba v momentě, kdy ztratíte peněženku. Ale kde potřebnou částku vzít, když jste již všechno utratili za ubytování a cestovné? Na dovolené se vám může hodit kontokorentní přečerpávání běžného účtu nebo kreditní karty. Nevedete ani jedno z toho, případně nechcete tyto úvěry využívat, protože jsou příliš drahé? Je to dobře, protože pro vaše účely je mnohem výhodnější vhodně zvolená rychlá půjčka.

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky jsou primárně určeny jako finanční injekce před výplatou. Využívají je lidé, kteří si potřebují rychle a bez rizika půjčit menší částku, kterou následně uhradí formou jednorázové splátky. Jako nevýhodu lze vnímat vyšší RPSN, ale nabízí se možnost, jak se poplatkům a úrokům zcela vyhnout.

Některé společnosti nabízí nebankovní půjčky za velmi výhodných podmínek. Noví klienti si mohou napoprvé půjčit bezplatně – vrátí jen tolik, kolik jim úvěrová společnost poskytne. Pro vás to znamená, že můžete získat železnou rezervu na dovolenou a neutratíte ani korunu navíc.

nebankovní půjčky

Mějte však na paměti, že i tuto „půjčku zdarma“ budete muset vrátit, byť bez navýšení. Pokud s penězi naložíte neuváženě a příjmy vám neumožní, abyste částku uhradili, zbytečně si zaděláte na problém. Proto na ni pohlížejte jako na záchranné lano a nikoliv jako na zdroj financí, které musíte za každou cenu utratit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.