Romantická dovolená na Máchově jezeře

Nejznámější jezero v Čechách bývá velmi často terčem posměchu a synonymem zašlé slávy. Milovníci romantiky a české přírody by však měli zbystřit, neboť Máchovo jezero opět ožívá. Skvělou dovolenou si v létě můžete užít na Starých splavech v komfortních chatkách.

Romantika jako za starých časů

Odpočiňte si od každodenních starostí a zavítejte do české přírody. Shon a práci nechte daleko za sebou a vyrazte do kraje Karla Hynka Máchy. Máchovo jezero chatky nabízí pohodlné ubytování pro 4člennou rodinu nebo skupinu přátel. Sociální zařízení je společné v areálu stejně jako jídelna s barem. Zde si můžete objednat polopenzi nebo plnou penzi a pochutnávat si na vynikající kuchyni. Příjemnou atmosféru završí večerní grilování, ke kterému slouží místní gril, jenž je zde připraven k půjčení.

Koupání a výlety v okolí Máchova jezera

K Máchovu jezeru se jezdí především za koupáním a vodními hrátkami, ale na své si přijdou i ti, kteří mají rádi historii a přírodní památky. Nedaleko leží oblíbený hrad Bezděz nebo Houska opředený tajemstvím. Vyrazit můžete i na blízký zámek Dětenice. Při této příležitosti si nenechte ujít jedinečný zážitek ze středověké krčmy a pivovaru. Oblast Máchova jezera je ideální také pro cyklovýlety. Pokud rádi jezdíte na kole, určitě ho nenechejte zahálet doma.

Ideální místo pro děti

Přestože zatím byly zmíněny zajímavosti především pro dospělé, místo je samozřejmě připravené přivítat i dětské návštěvníky. Pokud si děti již dostatečně užijí příjemné vodní letní ochlazení, spoustu zábavy si také mohou najít na souši. Součástí areálu je hřiště s různými prolézačkami a pískovištěm. Děti se mohou vyřádit na trampolíně a kolotočích. Společné chvíle si můžete užívat na půjčeném šlapadle, loďce nebo při plavbě parníkem.

Máchovo jezero ubytování je zkrátka připravené pro všechny!

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.