Máte rádi portské víno? Nebo jej vůbec neznáte? Ochutnejte kvalitu od výrobce Pérez Barquero

Ve španělské oblasti Montilla – Moriles najdete vinaře proslulé svými sladkými víny, které jsou vyráběn především z odrůdy Pedro Ximénez. K nejoblíbenějším sklepům této oblasti patří Bodegas Pérez Barquero. A vy si právě teď můžete koupit některé ze třech typů vynikajících a jedinečných portských vín. Sobě, své rodině, přátelům, jej můžete darovat i jako krásný dárek, který každý ocení.

Vyberte si ze třech typů portského vína

Jak už jsme uvedli, volit můžete víno Old Porter ve třech variantách. Prvním je Old Porter PINK neboli růžové. Má nádhernou barvu s jasnými odlesky, vůní zralých malin a brusinek. Hřejivé tělo s neodolatelným aroma sušeného ovoce se skvěle hodí k jemné kyselince a delikátní sladkosti. Budete jej cítit na patře po dlouhý čas. Hodí se jako aperitiv nebo digestiv. Lze jej pít s kostkami ledu pro osvěžení, a výborné je i ke sladkým pokrmům. 

Pokud vsadíte na Old Porter RICH SWEET WINE červené, získáte víno, které zrálo 4 roky v sudech z amerického dubu. Mahagonová barva má zářivé odlesky, víno voní po zralých ostružinách a nakládaných ořeších. Chutná medově, s jahodovo-čokoládovou jemnou tříslovinou. Hodí se jako aperitiv či digestiv, bude vám chutnat k dezertům, paštikám a kvalitním sýrům, zvláště plísňovým. 

Posledním je Old Porter WHITE SWEET WINE bílé, jež zrálo 6 měsíců v sudech z amerického dubu, má nažloutlou a zářivou barvu, voní po lípě, medu a vanilce. Ucítíte chuť kandovaného ananasu s kapkou javorového sirupu. Víno si uchovává dlouhý hřejivý příjemný dozvuk. Hodí se jako aperitiv i digestiv, a lahodné je např. ke smetanovým zákuskům.

Podívejte se na webové stránky http://www.oldporter.cz/ a vyberte si víno, které vás nejvíc zaujme. Anebo ochutnejte všechny tři varianty a poznejte všechny druhy, které proslulá oblast Montilla – Moriles ve Španělsku nabízí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.