Vyberte si lázeňský pobyt a relaxujte v ČR

Na co cestovat dlouhé hodiny autem někam k moři nebo do termálních lázní, když si můžete odpočinkovou dovolenou užít v Česku. Nepodceňujte krásy naší země, máme jich tu požehnaně. A zrovna lázeňská města častokrát stojí za vidění.

lázeňský pobyt

V Česku máte na výběr z celé řady lázní zaměřených na léčbu různých zdravotních potíží. Nemusíte však trpět žádným konkrétním zdravotním problémem, abyste se mohli vydat do lázní. Lázeňské pobyty jsou tady také pro všechny, kteří si chtějí odpočinout. Jaké lázně si vyberete vy?

Janské Lázně v podhůří Krkonoš

Chtěli byste si užít trošku aktivní dovolenou? I to je samozřejmě v lázních možné. Vyberte si Janské Lázně, které se nachází v podhůří Krkonoš. Patří k nejstarším v Čechách, fungují již od 17. století. Známé jsou léčbou následků obrn, avšak přírodní léčivé zdroje zde jsou vhodné opravdu pro každého. Jen kousek odtud jsou Krkonoše, takže sem tam můžete podniknout nějaký pěkný výlet.

Lázně Třeboň aneb perla jižních Čech

Lázně Třeboň jsou také vynikající volbou, pokud chcete vidět pěkný kus naší překrásné země. Využívá se zde slatina získávaná z rašelinišť třeboňských blat, používá se zejména na pohybový aparát. Uleví třeba i od bolestivosti páteře nebo kloubů. Slatinné koupele ovšem dokážou i hydratovat kůži a zvýšit obranyschopnost, tudíž jsou vhodné skutečně pro každého. A v jižních Čechách je rozhodně kam si udělat výlet, budete-li chtít něco vidět. Rybníky, ale i zámky jsou zde famózní.

Lázně Lednice na jižní Moravě

O Lednicko-valtickém areálu jste někdy již jistě slyšeli. Právě v této překrásné krajině se nachází Lázně Lednice. Používají zde jodobromovou vodu, jež má mimo jiné regenerační a omlazující účinky. Z Lázní Lednice to navíc není daleko k vinařským stezkám, plavbě po Dyji či do vinného sklípku. Nudit se tady určitě nebudete.

Takže které lázně si vyberete vy? Ať už se vydáte kamkoliv, lázeňské pobyty v Česku stojí za to.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Ubytování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.