Co podniknout v létě o dovolené? Vyrazte na rafting či cykloturistiku

Patříte mezi lidi, kteří si odpočinou jedině tehdy, když budou fyzicky aktivní? Nebaví vás se povalovat na břehu moře a chytat bronz? Jestliže raději prozkoumáváte nové kraje a k životu potřebujete hodně pohybu, tak pro vás bude ideální dovolená strávená na vodě nebo na kole. Jaké možnosti máte k dispozici?

rafting

Do Rakouska na řeku Salzu

Záleží na naturelu každého, jakou dovolenou si vybere. Někdo potřebuje odpočívat a nic nedělat, jen se nechat lechtat slunečními paprsky a užívat si mořské vody nebo na břehu českého rybníka při chytání ryb. Jiný rád vyrazí s přáteli na rafting, při němž si zažije nejednu adrenalinovou chvíli. Pro tyto zážitky je možná lepší zajet za hranice České republiky do Rakouska na řeky Möll nebo Isel. U sjíždění řeky Salza v Rakousku si v cestovní kanceláři SMART travel můžete vybrat hned z několika termínů, který vám bude lépe vyhovovat. 

Pro koho je vhodná aktivní dovolená

Podobné napětí na vodě zažijete také v Norsku na řece Sjoa nebo ve Slovinsku na řece Soča. Při raftingu si člověk užije krás přírody, které ho nabudí novou pozitivní energií. Aktivní dovolená je ideální pro toho, kdo nemá problém s fyzickou kondicí a nebojí se dobrodružství. Pochopitelně by měl umět plavat, protože co kdyby se náhodou raft převrhnul?

Cykloturistika v tuzemsku i v zahraničí

Máte pocit, že jste všechny cyklostezky v České republice už projeli? Co takhle vyrazit za hranice do Maďarska za termály či k Balatonu, do Itálie do Dolomit nebo do francouzské Provence za levandulovými lány? V Evropě je tolik míst, kam se můžete vydat, že budete mít nakonec problém si vybrat to nejlepší místo pro trávení své dovolené. Cykloturistika je osvěžující volnočasovou aktivitou, při níž poznáte spoustu zajímavého. Odnesete si z ní nezapomenutelné zážitky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace, Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.