Vyrazte za nákupy do Severní Ameriky: New York a Florida jsou nejnavštěvovanější destinace na východním pobřeží

shutterstock.com

shutterstock.com

Spojené státy americké stabilně patří k zemím, které lákají k návštěvám krátko i dlouhodobým. Řada lidí usiluje o možnost studia či práce v USA. Snem mnoha cestovatelů jsou kulturní i přírodní skvosty této země, ale všichni, kdo se do států vypraví za těmito cíli, nakonec neodolají ani americkému „národnímu sportu“ – nakupování.

Cesty za nákupy

Výhodné ceny v amerických obchodech jsou lákavé natolik, že řada českých občanů se vypravuje na cestu za oceán výhradně za účelem nákupů. Běžné ceny jsou tu často o třetinu nižší než za stejné zboží v České republice. A to nemluvíme o slevových akcích, v nichž lze nakoupit ještě mnohem levněji. Nejoblíbenějším cílem nákupních výletů je New York, další velmi oblíbenou destinací je též Florida. Někdo naopak dává přednost Kanadě a letence do Vancouveru nebo Quebecu.

Co se vyplatí nakupovat?

Po mnoho let bylo nejvýhodnější nakupovat v USA elektroniku. Toto základní pravidlo však dnes již platí pouze částečně. Ceny elektroniky se po celém světě postupně vyrovnávají a za mořem se už vyplatí nakupovat pouze dražší kousky. Stále se ještě vyplatí nakoupit zde výrobky značky Apple, luxusní notebooky či foťáky.

Hlavním lákadlem jsou však ceny oblečení. Ve výhodných akcích seženete značkové oblečení za zlomek ceny oproti České republice. Jedná se například o značky Calvin Klein, Converse, Diesel, Levi’s, Lacoste, Hugo Boss, Tommy Hilfiger a jiné. Pro nákup oblečení jsou nejvýhodnější obchody typu outlet a specializované výprodeje. Další možností jsou obchodní domy a nákupní centra.

Na podobný typ cesty je dobré být připraven předem a online registrací u prodejen, které plánujete navštívit, získat slevové poukázky a kuponové knížky.

Při přepočtu údajů na cenovkách se řiďte kurzem dolaru, který se momentálně pohybuje kolem 20 Kč za 1 USD. Při nákupu je také třeba počítat s tím, že na pokladně se na závěr přičítá také sales tax (zjednodušeně naše DPH). Výše daně se v každém státě liší a pohybuje se mezi 5-9%.

Cesta za oceán

Let do New Yorku lze absolvovat přímo nebo s jedním přestupem a trvá v rozmezí 9,5 – 12,5 hodiny, případně déle, v závislosti na délce čekacích dob při přestupu. Přímá linka létá z Prahy. Cena se ale pohybuje kolem 20 000 Kč, proto je lepší využít linku s přestupem.

Cena zpáteční levné letenky do New Yorku pro jednu dospělou osobu začíná na 12 000 Kč a zvyšuje se až ke 20 000 Kč v závislosti na termínu letu (cenu ovlivňuje období prázdnin, svátků, …). Dokonce v některých akcích šlo sehnat letenku i pod 6 000 Kč, ale pokud pravidelně nesledujete letecká fóra a nejste flexibilní, budete takovou nabídku hledat těžko.

Pozor na překročení limitů na odbavené zavazadlo nejčastěji ve výši 23 Kg, zdroj: shutterstock.com

Pozor na překročení limitů na odbavené zavazadlo nejčastěji ve výši 23 Kg, zdroj: shutterstock.com

 

Letenku na Floridu nyní nabízí nejvýhodněji letecká společnost Tap Portugal. Lze ji pořídit již od 14 000 Kč při odletu z Prahy a mezipřistáním v Lisabonu.

Při výběru přepravní společnosti zohledněte také, kolik zavazadel můžete v ceně letenky přepravit a jaké jsou příplatky za zavazadlo navíc. Při cestách za nákupy se jedná o parametr, který se vskutku vyplatí sledovat. Pozdější příplatky za nadměrné zavazadlo mohou výhodnost nákupu hodně ovlivnit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.