Je lepší nosič kol na střechu, nebo na tažné zařízení?

Pokud rádi jezdíte na kole, možná už sami pozorujete, že vás trochu nudí jezdit pořád ve stejné krajině kolem místa vašeho bydliště. Čas od času je prostě potřeba vyjet někam trochu dál a užít si dovolenou v sedle. Na kole toho zvládnete poznat mnohem více, než když se plahočíte pěšky. Pouze si s sebou potřebujete vzít to kolo.

Střešní nosič kol

Žádný problém, nosič kol dnes pořídíte třeba už od tisícovky. Otázkou je, jestli vám zrovna takový bude vyhovovat.

Levnější je rozhodně střešní nosič kol

Pravděpodobně víte, že existují buď nosiče kol na tažné zařízení, nebo střešní nosiče kol. Obě varianty mají své klady i zápory. Jestliže vaše auto nemá tažné zařízení, není co řešit. Pokud ho má, zajímat vás budou především náklady.

Tady se však dostáváme do rozporu. Střešní nosič kol je bezpochyby levnější, nosič na jedno kolo pořídíte i kolem tisícovky. Jeho používání vás pak vyjde dráž. Když totiž vozíte kola na střeše automobilu, zvyšuje se odpor vzduchu a automobil má větší spotřebu paliva. Na druhou stranu máte volný přístup do kufru, což může být pro někoho pádný důvod pro střešní nosič.

Logicky z toho tedy vyplývá, že pokud sháníte nosič na občasné použití, ten střešní bude dobrou volbou. Jestli s ním jezdíte opravdu často, možná se vám vyplatí investovat do nosiče na tažné zařízení. Budete si k němu muset pořídit také třetí SPZ.

Na jaké parametry se u nosiče dívat?

V prvé řadě je důležité rozhodnout se, pro kolik kol nosič sháníte. Zatím jste sami dva, ale do budoucna plánujete rodinu? Buď můžete zatím koupit nosič menší, pak ho prodat a pořídit větší, nebo sáhněte po modelu, který je rozšířitelný.

Dále je dobré podívat se po nosiči se systémem uzamykání. Tak budou vaše kola chráněna před odcizením. Vhodné je uzamknout nosič k autu a zároveň kola k nosiči.

Tip na závěr: Kvalitní a levné střešní nosiče kol prodává obchod Hakr Brno. Právě tam najdete střešní nosič i pod tisícovku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava, Tipy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.