Představujeme méně známá letoviska v Bulharsku s méně turisty a nižšími cenami

wikipedia.org

wikipedia.org

Milujete dovolenou u moře? Vězte, že za ni nemusíte nutně utratit velkou sumu. Vedle Chorvatska je pro Čechy cenově příznivé také Bulharsko. Avšak poté, co se stalo členem EU, ho objevuje stále více turistů. Proto se ceny v nejznámějších letoviscích, jako jsou Zlaté Písky, Albena nebo Burgas, již poměrně zvýšily. Příjemnou dovolenou  v Bulharsku však můžete strávit i v méně známých lokalitách. Několik z nich vám představíme.

Obzor

Obzor je městečko ležící severně od Burgasu. Většina hotelů neleží přímo u pláže, ale jsou situovány v klidném městečku, které je protkané množstvím restaurací a kaváren. Na severu městečka rostou moderní hotelové komplexy podél pláže. Je ale možné ubytovat se také v místních kempech. Tato lokalita je nepoměrně klidnější a vhodnější destinace pro rodinnou letní dovolenou v Bulharsku.

Obzor - historické centrum, zdroj: wikipedia.org

Obzor – historické centrum, zdroj: wikipedia.org

Velká dlouhá pláž nabízí koupání v čistém moři. Pláž vede až na sever městečka k úpatí hor, kde je koupání velmi malebné.

V městečku naleznete poměrně živé centrum s hospůdkami, obchůdky, kostelem a fontánou, která je v noci nádherně osvětlená. Příjemný odpočinek můžete strávit také v parku sousedícím s pláží.

Nesebâr

Město Nesebâr leží na úzkém poloostrově. Přestože je toto město v hlavní sezóně plné turistů, ceny za ubytování i jídlo se drží stále přijatelně nízko. Město se může pochlubit mnoha zajímavými stavbami.

Ve Starém městě se nachází hradby, množství kostelů a architektonicky výjimečné domy. Právě kvůli zajímavé architektuře města je Nesebâr tolik vyhledávaný a v centru města je mnoho předražených restaurací. Ubytování v centru města je však finančně výhodné.

Nesebar - historické centrum města, zdroj: wikipedia.org

Nesebar – historické centrum města, zdroj: wikipedia.org

Také na předměstí naleznete cenově nenáročné ubytování i stravování. Právě k předměstí přiléhá na jihu místní pláž. Koupání si můžete užít také v místních dvou aquaparcích.

Tip: Hledáte destinaci, které ještě není příliš objevená, ale může nabídnout krásnou přírodu a písečné pláže? Vyzkoušejte aktivní dovolenou v Albánii.

Achtopol

Malé rybářské městečko s přístavem je snem každého, kdo touží po klidné dovolené bez zástupů turistů. Pobřeží není jednotvárné, lemují ho malebné útesy. Divokou krásu Achotopole však postupně turisté objevují, začínají sem jezdit více, ale zatím se to nepromítlo na výši cen. Ty jsou zde opravdu lidové.

U Achtopole se nachází jedna velká pláž a ještě několik malých komorních písčin. Okolí Achtopole vyzývá k procházkám k rozličným útesům. Dva kilometry na západ od města potom leží pohoří Strandža, které je národním parkem. Nejsou zde však upravené cesty, proto výprava hlouběji do hor je vhodná pouze pro otrlé turisty.

Achtopol - písečné pláže, zdroj: wikipedia.org

Achtopol – písečné pláže, zdroj: wikipedia.org

Sinemorec

Nedaleko Achotopole leží městečko Sinemorec. I toto městečko přiléhá k pohoří Strandža s řekou Velikou, kam se můžete vypravit na kratší procházky, ideálně podél řeky od jejího ústí. Nezapomeňte si vzít s sebou vhodné dámské oblečení do přírody. Sinemorec leží nejjižněji na pobřeží Černého moře a je ještě poněkud zaostalý. Ceny ubytování jsou však nejnižší v celém Bulharsku.

Městečko sestává z domků starousedlíků, několika málo nových hotýlků a náměstíčka s příjemnou hospůdkou a pekárnou. Ke koupání láká větší pláž u ústí řeky Veliky. Soukromější koupání ale nabízí také řada malých plážiček pod útesy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.