Jak dostat děti na čerstvý vzduch

Moderní technologie doslova ovládly děti. Rodiče musí vynakládat stále větší úsilí k tomu, aby je dokázali odpoutat od notebooků, tabletů a chytrých telefonů. Zákaz sice vyřeší vše, ale kdo by chtěl dělat něco proti své vůli? Nikdo. Proto vymyslete takové výlety, kam se budou těšit.

Kudy z nudyTrochu strachu neuškodí

Ne, současné děti se skutečně jen tak nevyděsí. Milují všelijaké strašidelné příběhy, vlkodlaky, upíry a jiná vymyšlená stvoření. Ani realita jim nepřijde nezáživná, když si vyberou jako zábavu geocaching a během hledání pokladů narazí na divočáka v lese. V tomto případě bude sídlit malá dušička nejen v dětech, ale také v dospělých. Lesní zvěř má naštěstí dosud své instinkty a uteče dřív, než se stačíte pořádně nadechnout. Vůbec se na vás nevrhne jako v některých hororových filmech. Tipy na výlety uskutečníte pomocí rad a zkušeností ostatních návštěvníků.

Za čerty a čarodějnicemi v naší vlasti

S čerty nejsou žerty, to každý ví. Lepší si nezahrávat ani s čarodějnicemi, tajemnými místy, bludičkami a strašidly. Kudy z nudy, když se blíží víkend a s ním volné dny na podnikání výletů za nevšední zábavou? Hrad Houska proslul jako pekelný, prokletý a zároveň magický. Objevíte tady skutečnou bránu do pekla. Co je pravdy na zdejších pověstech? O tom se přesvědčíte na vlastní oči a možná narazíte na černého mnicha bez obličeje, na černokněžníka bloumajícího nocí a na čerty.

Muzeum čertů v Úštěku se stalo opravdovým čertím domovem. Obývají věž a gotické sklepení. Zdejší čeští čerti však mají smysl pro spravedlnost, veselou mysl a srdečnou povahu. Jen tak se jich nezaleknete. Čerty objevíte také ve Žluticích, kde sídlí ve sklepení. Pekelné sklepy navíc nabízí i živé čerty které vás provedou stejně jako průvodce místy v podzemí. Labyrint strašidelných pohádek v zámeckém komplexu v Doksech určitě nevynechte, protože zde vás okouzlí moderní technika a strachoměrný přístroj odhalí, kdo se momentálně nejvíc bojí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.