Nejvyhlášenější místa k potápění: Kde vás podmořský svět dokonale uhrane?

Potápění je fenomén, kterému se oddává poměrně dost českých turistů. Počet aktivních potápěčů každoročně narůstá a stále častěji vyráží i do vzdálenějších exotických destinací. Která patří k těm nejkrásnějším a na co byste měli myslet, než se na ně vydáte.

Potápění do hloubky 40 mZa exotikou míří tisíce Čechů ročně

Potápění do hloubky 40 m se v cizině ročně oddává několik desítek tisíc Čechů. Několik tisíc dalších pak cestuje podstatně dál na exotická místa. Nejde přitom o levné hobby, cena jednoho ponoru vychází průměrně na pět set korun a v některých destinacích stojí i několikanásobek. Obvykle se však nabízí možnost koupě zvýhodněného balíčku několika ponorů.

potápění

Rozhodnete-li se potápění vyzkoušet, budete muset absolvovat potápěčský kurz. Vyjde vás na cca 5 – 7 tisíc korun a trvá přibližně tři dny. Často ho organizují i hotely ve vyhlášených potápěčských lokalitách.

Kam vyrazit za potápěním?

K nejvyhlášenějším potápěčským lokalitám patří Šarm aš Šajch v Egyptě, kde potápěči z celého světa obdivují překrásné korálové útesy, pestrý podmořský život a vraky potopených lodí.

Ohromnou podívanou nabízí také Velký bariérový útes v Austrálii. Měří přes 2000 km a kromě více než tisícovky druhů ryb zde žijí i velryby, delfíni a mořské želvy.

Jako jedna z TOP lokalit je často jmenována i zátoka Maria la Gorda nacházející se na západ od Havany a souostroví Jardines de la Reina. Jedná se o velmi unikátní lokalitu a povolení k potápění je ročně vydáno jen několika stovkám potápěčů. Mimo jiné zde lze narazit na žraloka obrovského.

pojišťovna ERGO

Na seznamu nejlepších potápěčských lokalit najdete také oblasti v okolí Malediv, Belize, Mexika, Turks a Caicos, Havaje a Bornea.

Pozor na správné pojištění

Než si nasadíte ploutve a vydáte se vstříc novým zážitkům do podmořského světa, ujistěte se, že jste si sjednali odpovídající připojištění. V praxi záleží na hloubce ponoru: v případě potápění v hloubce nad 40 m budete potřebovat jiné pojištění než při potápění v menších hloubkách. Nabízí ho například pojišťovna ERGO.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.