Mariánské Lázně nabízí zajímavé atrakce a památky

Lidé navštěvují Mariánské Lázně hlavně pro léčivé prameny a lázeňskou atmosféru. Můžete se procházet upravenými parky, malebnými pavilony a intenzivně vnímat romantické kolonády. Nabízí se i další zajímavé atrakce.

hotel v Mariánských LázníchHudba znějící z fontány

Zpívající fontána patří k dominantám města. Jde o kruhový bazén doplněný kamennou plastikou stylizovaného květu o dvanácti dílech se středem zhotoveným z leštěné oceli. Fontána se řídí počítačem a je připraven týdenní rozvrh skladeb. Každoroční slavnostní zahájení probíhá 30. dubna od 21 hodin a provoz končí na přelomu října a listopadu. Ve večerních hodinách nechybí ani projekce s barevným osvětlením.

Mezi nepopulárnější atrakce Karlovarského kraje náleží park Boheminium v Mariánských Lázních. V přírodě zasazeném parku budete obdivovat detailně propracované modely českých památek. Majestátný Karlštejn, romanticky vyhlížející zámek Červená Lhota, rozlehlý Český Krumlov, letohrádek Hvězda a dalších více než sedm desítek miniatur zajímavých technických a stavebních památek uvidíte v měřítku 1:25.

hotel v Mariánských Lázních

Městské muzeum sídlí v nejstarším domě lázeňského centra z roku 1818. Expozice se zaměřují na využití pramenů v regionu a na Johanna Wolfganga Goetheho, který zde byl hostem. Malé návštěvníky upoutá obora s dančí a srnčí zvěří. Geologický park nad městem představuje horniny ze Slavkovského lesa.

Hotelová pohoda po náročném dni

Po perném dni naplněném návštěvami krásných míst se určitě rádi uvelebíte v hotelu, kde si maximálně odpočinete. Cristal Palace nabízí svým hostům vlastní minerální prameny. Na https://cristalpalace.cz/ si všimněte, že zde nechybí ani relaxační centrum s bazénem a saunami. V klidné části města leží hotel San Remo http://www.sanremo.cz/ s lesoparkem, altánem a okrasným jezírkem. Dopřát si lze relaxační i léčebný pobyt. Nechybí možnosti parkování v podzemní garáži nebo přímo u objektu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.