Nafukovací vybavení ušetří místo při cestování na dovolenou

shutterstock.com

shutterstock.com

S koncem školního roku nastává období dovolených a letní počasí vybízí i ke krátkým víkendovým relaxacím mimo domov. Jak na to, aby výprava na dovolenou nepřipomínala spíše stěhování? Auto ani batohy nejsou nafukovací, ale za to úsporně sbalit a nafouknout až po příjezdu na dovolenou můžete spoustu potřebností.

Potřeby pro děti

Především výprava na dovolenou s dětmi se vyznačuje výrazným zvýšením počtu zavazadel. Kromě oblečení a dalších předmětů denní potřeby, je třeba s sebou sbalit nějaké hračky. V letních měsících nejen ty nejmenší výborně zabaví nafukovací bazének. Nafukovací míče děti využijí nejen ve vodě. Na souši skvěle nahradí i míč k házení. Ani nafukovací zvířátka není nutné používat jen ve vodě.

Výborně poslouží jako skladná hračka na jakoukoliv dovolenou. A pokud nafukovací zvířátko zakoupíte těsně před odjezdem, ušetříte nejen místo v batohu, ale i své nervy. Dítě se novou hračkou zaujme na delší dobu, než jsme zvyklí. Nejmenší děti i lezoucí miminka ocení nafukovací válec. Je pro ně bezpečnější a stabilnější než nafukovací míč, zároveň s ním lze kutálet. Často jeho vnitřek obsahuje chrastítka, která se ozývají při každém pohybu hračky.

K pobytu s dětmi u vody potom neodmyslitelně patří nafukovací kruhy či alespoň křidélka. Některé kruhy pro nejmenší se vyrábí v řadě atraktivních tvarů připomínajících oblíbená zvířátka. Při jejich koupi však zvažte stabilitu těchto pomůcek při pobytu ve vodě, aby pěkný design nebyl na úkor praktičnosti.

Nafukovací matrace

Nafukovací matrace nabízí velmi pohodlný způsob spaní pod stanem. Mezi její nevýhody při kempování však patří její nižší tepelná izolace oproti karimatce. Využijete ji ale i v případě ubytování v penzionech jako přistýlku. Často penziony nabízí dítěti pobyt zdarma, avšak bez nároku na lůžko. Pokud je již dítě větší a nevejde se do cestovní postýlky, situaci vám pomůže vyřešit právě nafukovací matrace.

Nafukovací matrace, zdroj: campingaz.cz

Nafukovací matrace, zdroj: campingaz.cz

Zakoupením nafukovací matrace zároveň neinvestujete do věci, kterou využijete pouze přes letní sezónu. Vzhledem k pohodlnosti současných nafukovacích matrací, ji můžete používat i jako lůžko pro návštěvu, která se u vás zdrží přes noc. Více se o nich dočtete v tomto článku.

Nafukovací čluny

Milovníky vodních sportů jistě zaujme pohodlný způsob, jak na dovolenou přepravit člun či loďku. Mezi nejrozšířenější vybavení na vodu patří nafukovací raftový člun. Vybírat lze velikost od 3 do 6 m. Existují však i čluny až do 10 m. Jednou ze základních podmínek je, aby člun měl minimálně 4 oddělené nafukovací komory.

Další možností je nafukovací kánoe. I ty se vyrábí, stejně jako raftové čluny, s praktickými vylévacími otvory podél dna či v zadní části lodi.

Nafukovací kajak Twist, zdroj: gumotex.cz

Nafukovací kajak Twist, zdroj: gumotex.cz

Oblíbené jsou i nafukovací kajaky. Můžete volit mezi dětskými (do 3 m délky), rekreačními i kajaky na divokou vodu, které jsou vyrobeny z odolnějších materiálů.

Nafukovací pumpa, zdroj: gumotex.cz

Nafukovací pumpa, zdroj: gumotex.cz

K nafukovacím lodím nezapomeňte přibalit i záchranné vesty. Stejně tak na dovolenou s nafukovací lodí, nebo jen s pouhou nafukovací matrací, vezměte také pumpičku, abyste polovinu dovolené nestrávili nafukováním tohoto prostorově úsporného vybavení. Pokud máte nafukovacích věcí více, určitě se vyplatí koupit pumpičku na elektřinu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.