Levná a komfortní dovolená? Zkuste Chorvatsko

Chorvatsko je nejčastěji navštěvovanou zemí českého národa, jejž rozdělilo na dva tábory. Ten první zemi mořských plodů, borovicových hájů a kamenitých pláží obdivuje a miluje, druhá skupina nerozumí tomu, co na Chorvatsku všichni mají. Pro někoho je jižanská země jedinou možností, jak vycestovat za hranice a automobilem se dostat až k moři. Přitom upustíte-li od mylné představy, že Chorvatsko od prvních letních dní sužují návaly turistů stojících v nekonečných kolonách, čeká vás parádní dovolená. V Chorvatsku totiž není nouze o tradiční pokrmy, zajímavou nabídku vodních sportů anebo možností poznat historii země.

Vyberte si ubytování online

Moderní hotely Chorvatsko nabízí mimo jiné zázemí pro rodiny s dětmi i páry, jež hledají místo pro klidnou dovolenou. V hotelu si můžete užít vynikající snídani, špičkový servis u bazénů či animační programy pro děti. Navíc má Chorvatsko hotel soukromou pláž a vy tak předejdete přecpaným veřejným místům. Pokud vám hotely nepřirostly k srdci, vsaďte na plně vybavené apartmány a mobilní domky. Obě varianty slibují komfortní zázemí pro dovolenou v těsné blízkosti pláží a obchůdků, kde si ráno nakoupíte čerstvé ovoce i místní potraviny. Vyberte si svou destinaci v Chorvatsku online a neslevujte ze svých nároků. Ať už cestujete s dětmi, domácími mazlíčky anebo hledáte ubytování v robinsonádách, izolovaných domech na samotě v Chorvatsku.

Kam se vydat za poznáním?

Jestliže cestujete autem, naplánujte si pár zastávek na vyhlášených místech. Uniknout vám rozhodně nesmí třeba Plitvická jezera s vodopády, jaderské letovisko Hvar či národní park Krk s vodopádem Skradinski buk. Chorvatsko nabízí na dvě stovky pláží s modrou vlajkou a výborným přístupem pro malé děti. Kromě tradičních oblázkových pláží jsou i písečná místa či betonové plochy ke vstupu do moře. Na své si tady přijdou rodiny s dětmi, starší páry i skupiny mladých přátel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.