Čtyři tipy, co dělat v Hukvaldech a blízkém okolí

Obec Hukvaldy je známá hlavně díky skladateli Leošovi Janáčkovi. I proto je velmi oblíbeným turistickým cílem. Už při první návštěvě se vám v paměti vybaví nádherné až poetické tóny slavného skladatele oper. Hukvaldy jsou rodištěm známého skladatele, který se ve svých dílech inspiroval právě zdejší krajinou. Jeho odkaz dodnes připomíná hlavně zdejší památník nebo pravidelně se konající Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy. Památník či pořádaný festival ale nejsou to jediné, co v Hukvaldech lze vidět, dělat nebo podniknout.

Jak již bylo zmíněno, Hukvaldy jsou obcí známou hlavně díky skladateli Janáčkovi. Najdete ji v okrese Frýdek-Místek, žijí v ní zhruba dva tisíce obyvatel. Obdivuhodná je převážně zdejší krajina, jedná se o podhůří Beskyd a zároveň o nejzápadnější část Karpat. Pokud se sem vydáte, nabízí se otázka, co v Hukvaldech dělat, co vidět, co podniknout.

Zamiřte na zdejší zříceninu

Oblíbeným místem je hlavně zdejší zřícenina hradu Hukvaldy, která je druhou největší zříceninou na Moravě. Prohlídky jsou zde možné jak s průvodcem, tak samostatně, otevřeno mají až do listopadu, od listopadu do března je bohužel zavřeno.

Obora Hukvaldy plná lesní zvěře

Starobylá Obora Hukvaldy rozprostírající se kolem hradu Hukvaldy je taktéž jedním z tipů, co podniknout, pokud se budete v této malebné obci nacházet. Setkáte se zde s mnoha druhy lesní zvěře i s mnoha druhy ptactva.

Minipivovar Hukvaldy

Pokud budete chtít něco zakousnout nebo něčeho dobrého se napít, nabízí se možnost vyrazit do hukvaldského minipivovaru, který je spíše většinou odměnou po náročném, probádaném dni.

Tropic Hukvaldy

Jestliže spíše toužíte po netradičním zážitku, určitě zavítejte do Tropic Hukvaldy, kde můžete vidět exotické rostliny a zvířata za každého počasí. Mluvící papoušci jsou hlavním lákadlem, málokdy se poštěstí promluvit si s ptákem. Dále je zde možnost shlédnout krásnou velkou japonskou zahradu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.