Užijte si tradiční Velikonoce v Českých Budějovicích

Už jste přemýšleli o tom, kam vyrazit na Velikonoce? Pokud se vám nelíbí představa, že budete sedět doma a čekat na koledníky, pojeďte si užít tyto první svátka jara do srdce Jižních Čech. České Budějovice, ležící na soutoku řek Vltavy a Malše, jsou moderní a zároveň lidové město. Nadchne vás svou příjemnou a klidnou atmosférou, množstvím výborných restaurací a možností úžasných procházek. Nadšeni budete také z nabídky ubytování v Českých Budějovicích, která je opravdu pestrá.

velikonoce

Toulky městem nejen za pivem

Dovolená v Českých Budějovicích vás bude bavit! Město je známé, kromě jiného, výrobou piva. Najdete tu celkem 7 pivovarů a v tradičních přilehlých pubech tak můžete ochutnat pivo světové kvality přímo v místě svého vzniku. A to samozřejmě v doprovodu výtečné regionální gastronomie. 

Procházky městem jsou v této kulturní metropoli nezapomenutlené. Hlavní dominantou je náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a podloubím. Úzké uličky, působivá architektura a romantické hradby jsou další lákadla Českých Budějovic, kterým nelze odolat. Právě trasa kolem hradeb bývá turisty jednou z nejoblíbenějších. Nenechte si ji ujít, stejně jako návštěvu areálu dominikánského kláštera s kostelem Obětování Panny Marie. 

Velikonoční atmosféra nebude chybět

Co by to bylo za velikonoční pobyty bez pořádného tradičního trhu? V Českých Budějovicích se vždy na Velikonoce koná staročeský jarmark. Nabízí pestrý sortiment velikonočních výrobků i výborné občerstvení. Piaristické náměstí a Panská ulice letos ožijí veselými pomlázkami, malovanými vajíčky i jarními dekoracemi. Budete moci přihlížet tomu, jak se plete pomlázka nebo zdobí kraslice. Součástí trhů jsou již tradičně vystoupení různých folklorních souborů. 

V Českých Budějovicích se rozhodně o Velikonocích nudit nebudete. Rezervujte si ubytování na Hotel.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.