Maďarsko je země mnoha tváří. Navštivte nejen Budapešť

Od kosmopolitního hlavního města až po okouzlující venkov. Přesně tak by se dalo charakterizovat Maďarskou Středoevropská země nabízí pro každého něco, pro někoho lahodné jídlo, pro jiného zase tradiční lidovou kulturu. V následujících řádcích vám prozradíme, proč zařadit Maďarsko na svůj cestovní seznam.

Výtečné jídlo

Samozřejmě, první si objednejte ubytování v Maďarsku, protože jeden den vám rozhodně nepostačí. Ochutnejte místní kuchyni, která je stejně chutná jako vydatná. Tradiční jídla, mezi která patří guláš, paprikáš i langoš, jsou lahodná, snadno dostupná a skutečně maďarská.

Přírodní krásy

Krajina je plná přírodních krás a nejlepší na tom je, že jsou často relativně neobjevené, a tím pádem člověkem nedotčené. Maďarský venkov je klidný a čekají na vás přírodní scenérie národního parku Hortobágy i úchvatné jeskyně v Lillafüredu.

Cenová dostupnost

V podstatě nezáleží na tom, jestli hledáte hotely ve Vašském kraji, nebo jiné části země, protože ubytovací zařízení jsou cenově dostupná. Dokonce ani za jídlo, pití a atrakce neutratíte příliš velké části. Pochopitelně,ubytování v Budapešti je o něco dražší, ale mimo hlavní město jsou ceny mnohem nižší.

Termální lázně

Maďarské termální vody jsou proslulé po celém světě a země přírodní poklad využila na maximum. Po celém Maďarsku je rozmístěné velké množství termálních lázní a lázeňských zařízení, jež mají mnoho léčivých účinky (o možnosti relaxace nemluvě).

Největší jezero ve střední Evropě

Balaton je se svými plážemi a osvěžující vodou často nazýván maďarským mořem. V letních měsících je oblíbeným cílem všech, kdo si chtějí užít slunce a prudce stoupající teploty. Vyzkoušíte různé vodní sporty a navštívíte i nedalekou vinařskou oblast. Severní pobřeží je vhodné pro rodiny s dětmi, zatímco pro jedince, kteří preferují rušný noční život, je připraveno jižní pobřeží a města jako Siófok.

Jestliže hledáte ubytování, podívejte se na portál Hotely.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.