Věčné město Řím nebo věčně živá Paříž – co vás láká víc?

Léto patří pobytům u moře, zbytek roku poznávání. Vypravte se na některý z poznávacích zájezdů a zažijte nezaměnitelnou atmosféru míst, kudy kráčely dějiny. Projděte se přírodními parky, prohlédněte si zajímavé architektonické památky a ochutnejte krajové speciality. Vydejte se obdivovat malebná údolí řek a vysoké štíty hor. Nechte doma své všední starosti a pojeďte se kochat.

Paříž je všechno, co chceš…

…prohlásil svého času Frederik Chopin a nejde jinak, než s ním souhlasit. Po staletí byla městem umělců a i díky nim si zachovává svou malebnost a stovky pamětihodností: klikaté uličky i velkolepé bulváry, proslulé stavby, mondénní obchody, prvotřídní restaurace i ošuntělé hospody, honosné operní scény i kabarety. Není druhé takové město v Evropě, ani jinde ve světě.

Poznávací zájezd-Paříž vám umožní seznámit se alespoň trochu s touto metropolí. Notre Dame, Louvre, Vítězný oblouk, Champs Elysées, Montmartre se Sacré-Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge a samozřejmě Eiffelova věž – kdo o těchto místech aspoň jednou neslyšel?

Všechny cesty vedou do Říma

Poznávací zájezd Řím

Už patnáct století se na sedmi pahorcích rozkládá město, od něhož se odvíjí moderní historie celé Evropy. Bývalo stolicí císařů, bylo a zůstává sídlem papežů a ne náhodou se stále těší velkému zájmu turistů z celého světa.

Zajistěte si poznávací zájezd-Řím a vydejte se objevovat úchvatná místa, která očarovala milionům návštěvníků: Forum Romanum z 1. – 4. stol., Koloseum, Pantheon, Kapitol, Andělský hrad, Piazza di Spagna se Španělskými schody a Fontána di Trevi, kterou už navždy proslavil Federico Fellini ve filmu “La dolce vita”. Samozřejmě i prohlídka Vatikánu má co nabídnout, ať už Sixtinskou kapli, náměstí sv. Petra s kolonádami z dórských sloupů či baziliku sv. Petra. Nezapomenutelným zážitkem je pak atmosféra večerního města. Ale to se nedá slovy popsat, to se musí prožít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.