Do tří států za pár minut

Navštívit tři různé státy během pár minut? Že je to nemožné? Omyl, pokud se vydáte do Beskyd, tak právě zde se vám to může velmi snadno podařit. Budete se muset vypravit do malé vesničky s názvem Hrčava a pak si udělat asi dvou kilometrovou procházku. Nejedná se o žádný náročný výstup, zvládne ji opravdu každý a celou cestu půjdete po upravených stezkách.

A co že bude vlastně vašim cílem, kam budete směřovat? Upravené trojmezí – místo, kde se setkávají hranice tří států České republiky, Slovenské republiky a Polska. Najdete zde tři žulové monolity, které značí hranice jednotlivých států, stačí vám tak udělat jen pár kroků a můžete v momentě navštívit všechny tři země. Když už v Hrčavě budete, určitě nevynechejte ani malebný dřevěný kostelík sv. Cyrila a Metoděje a nedalekou Lurdskou jeskyni, která vybízí k odpočinku.

Pokud už se do tohoto kraje vydáte, určitě si najděte zavčas ubytování Beskydy, protože je zde mnohem více míst, která si zaslouží vaši pozornost. Zcela jistě mezi ně patří například horská chata Gírová, která je oblíbeným odpočinkovým cílem turistů. Vydat se sem můžete z Mostů u Jablunkova, kde najdete i několik nabídek na levné ubytování Beskydy. Tato obec může být také vašim výchozím bodem, pokud byste si vaší dovolené rádi udělali také výlet do Slovenska. Když už totiž budete poblíž hranic, stálo by jistě za to tuto šanci využít, i slovenské Beskydy totiž stojí za pozornost.

Na naší straně hranic byste pak jistě neměli vynechat i tzv. Čertovy mlýny, což je soubor skal, které mohou za příznivého počasí využít nadšenci do horolezectví k výstupu. Když si budete vybírat ubytování, bude dobré mít alespoň částečnou představu a plán, co vše byste rádi navštívili. Beskydy jsou ideální lokalitou pro pěší turistiku a bylo by proto dobré mít ubytování na strategickém místě, odkud se můžete vydat na více míst bez nutnosti popojíždění autem. Vhodné ubytování můžete najít například na těchto stránkách ubytovani.kamsi.cz/beskydy/.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.