San Francisco – nejkrásnější město západu USA

San Francisco je turisticky atraktivní město s vlastním letištěm a vzhledem k tomu, že ho ze tří stran obklopuje voda, je i důležitou námořní centrálou. San Francisco je považováno za nejkrásnější a patří mezi nejvíce navštěvované města v USA.

Počasí v San Francisku

Počasí v San Franciscu je spíše chladnějšího rázu, protože je ovlivněno studenými proudy Tichého oceánu a Sanfranciské zátoky. Typická je pro něj mlha, která často zakryje západní část města po celý den.

Golden Gate Bridge

Mlžný opar mnohdy zahalí i dominantu a chloubu San Francisca most Golden Gate, který  je pro lepší viditelnost  natírán oranžovou barvou vermilion. Tento nejznámější visutý most byl postaven v roce 1937, ve výšce 67 m nad mořem. Stavba mostu byla uzpůsobena faktu, že v této oblasti dochází k četným zemětřesením a do dnešní doby se ho nedotkla žádná živelná pohroma.

Pevnost Alcatraz

Součástí San Francisca je i ostrov Alcatraz, vzdálený od pobřeží asi 2 km. Na tomto skalnatém ostrově byla v polovině 19. století vybudována pevnost, která později sloužila jako přísně hlídaná věznice, ze které prý nebylo úniku.

V dnešní době je z kdysi nejobávanějšího vězení historická památka a slouží k prohlídce turistů.

Dopravní spojení se San Franciscem

Pokud chcete navštívit San Francisco a jeho okolí určitě zvolíte některou z leteckých společností, protože cesta jiným dopravním prostředkem je téměř nemožná.

Například německá společnost Lufthansa nasadila obří stroje Airbus A380 z Frankfurtu do San Francisca, s návazností z Prahy a zpět.

Jestliže využijete služeb jiných leteckých společností, vždy počítejte alespoň s jedním transferem. Nejčastější místa přestupů jsou Paříž, Londýn nebo New York.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava, Kam na výlet se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.