Jaro je ideálním obdobím pro poznávání Evropy

Zdroj: shutterstock

Krásné počasí láká k výletům. Pokud se už nespokojíte s tuzemskem, vyrazte do Evropy, kde je rozhodně co poznávat. Můžete strávit jeden den v některém z měst našich sousedů, nebo si udělat prodloužený víkend i ve vzdálenějších krajinách. Nadcházející květnové svátky k tomu přímo vybízí.

Cestovat po Evropě není nic složitého. Můžete jet sami autem, případně se svést autobusem nebo absolvovat zájezd s programem od cestovní kanceláře. Poptávka po poznávacích cestách v Evropě roste, a tak se rozšiřuje i nabídka jednotlivých společností. V různých slevových akcích můžete sehnat i levné zájezdy, které neprovětrají vaše peněženky.

Když budete cestovat sami…

Jestliže máte raději volnost a chcete projevit vlastní iniciativu v tom, co dělat a kam se jít podívat, pak je rozhodně lepší varianta samostatného cestování. Jízdenky nebo letenky koupíte během několika málo okamžiků z pohodlí domova přes internet, obdobně jednoduše můžete provést i rezervaci pokojů v hotelu. Vlastníte-li navigaci a pojedete svým autem, pak do cíle dorazíte bez jakýchkoliv zádrhelů a komplikací.

Využijte nízkonákladové dopravce zdroj: shutterstock

Navštívit můžete třeba Vídeň, Berlín, Bratislavu, Budapešť či Krakow. Ani Paříž nebo Londýn by neměly uniknout vaší pozornosti. Využijete-li leteckou nízkonákladovou společnost (Ryanair, Wizzair nebo EasyJet), které létají z Prahy nebo Brna, pak se nemusíte obávat vysokých cen. Například zpáteční letenku do Londýna můžete sehnat již kolem 1000 Kč a létá se denně. Pokud si ji zakoupíte s velkým časovým předstihem, pak může být cena ještě mnohem nižší.

Zajímavost: Víte, že na palubách některých letadel můžete kouřit tzn. e-cigarety?

S cestovní kanceláří se o nic nemusíte starat

Na druhé straně můžete samozřejmě využít i organizované poznávací zájezdy. Tato varianta je vhodná pro všechny, kteří chtějí mít vše dopředu naplánované, a to bez jakýchkoliv starostí. Cestovní kanceláře nabízí jednodenní i vícedenní zájezdy, jejich výhodou je, že u některých památek mají vstup rezervovaný již měsíce dopředu, takže pokud byste jeli sami, nemuseli byste se vůbec dostat tam, kam chcete.

Ať už pojedete sami, nebo s cestovní kanceláří, poznávání Evropy vás nadchne. Díky možnostem, které přináší moderní doba, je finančně nenáročné, a tak se do světa mohou podívat skutečně všichni!

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.