Jaké jsou nejpopulárnější destinace pro exotickou dovolenou?

shutterstock.com

shutterstock.com

Milujete dovolenou u moře? Možná máte pocit, že jste evropské přímořské státy poznali natolik, že vám již nemají co nového nabídnout. Potom se vydejte za exotikou. Exotická dovolená splní všechna vaše očekávání od průzračně čistého moře, přes příjemně vysoké teploty až po nevídané přírodní scenérie.

Výhodou exotických dovolených je celoročně vysoká teplota, takže za sluncem a koupáním můžete vyrazit i během našeho podzimu či zimy. Podívejme se na nejlákavější exotické destinace v letošním roce ve spolupráci s magazínem DovolenaLetni.cz.

Dominikánská republika

Dominikánská republika leží v proslulé oblasti kouzelných ostrovů obklopených azurovým mořem, v Karibiku. A právě nádherné moře lemované písečnými plážemi Dominikánská republika nabízí. Na pobřeží moře naleznete velké množství hotelových komplexů s nadstandardními službami turistům.

Panuje zde stálé počasí, teploty vzduchu se celoročně drží na 30°C, díky tomu si užijete pohodové koupání. Ale nemusíte se omezovat pouze na pobyt na pláži. Vnitrozemí ostrova pokrývá nedotčená příroda s množstvím zvířat i exotických rostlin. Nádhernou přírodní scenérii dotváří i místní hory, z nichž nejvyšší dosahuje až 3 000 metrů.

Kuba

Zůstaňme ještě chvíli v okouzlujícím Karibiku. Jeho perlou je největší ostrov Kuba s čilým turistickým ruchem. Se zrušením embarga ze strany USA začíná tento ostrovní stát vzkvétat přílivem zahraničních investic. Pokud chcete poznat ještě původní Kubu, doporučujeme vyrazit co nejdříve.

Opět se zde setkáte s teplotami vzduchu kolem třicítky a i moře je celoročně příjemně teplé. Relax na rozlehlých písčitých plážích můžete prostřídat s výlety k plantážím. Nebo se vypravte za zajímavými památkami do Havany.

Maledivy

A stále se pohybujeme na ostrovech. Maledivy jsou však souostrovím v Indickém oceánu. Leží v tropickém pásmu, díky tomu je teplota moře celoročně 27°C a láká ke koupání i potápění. Obecně se ale doporučuje vyhnout se monzunovým obdobím a navštívit tuto destinaci od listopadu do března. Jedná se tak o ideální zimní dovolenou u moře plnou slunečních paprsků a lenošení.

Čisté moře lemují písečné pláže s kokosovými palmami skýtajícími stín. Moře je rájem pro potápěče, kteří pod vodou mohou pozorovat nádherné korály, barevné ryby i množství dalších mořských živočichů.

Srí Lanka

Srí Lanka je jedním z nejbližších sousedů Maledivské republiky, a stejně jako Maledivy, uspokojí turisty hledající exotiku. Kromě nádherných pláží můžete na Srí Lance navštívit čajové plantáže, obdivovat zelená údolí i vysoké vodopády nebo vyrazit přímo do tropické džungle.

Pobyt u moře nebo v přírodě můžete prostřídat také návštěvou nádherných kulturních památek. Z nabízených destinací patří Srí Lanka mezi levné exotické dovolené. Musíte však mírně snížit nároky na úroveň služeb.

Mauricius, zdroj: wikipedia.org

Mauricius, zdroj: wikipedia.org

Mauricius

Ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu a je lákavým cílem pro všechny milovníky potápění, kteří touží spatřit pestrý svět pod hladinou moře. Celkově je dovolená na Mauriciu jako stvořená pro aktivnější turisty, kteří se zde vedle potápění mohou věnovat surfování. A cestu na Mauricius ocení také golfisté, na které tu čekají nejlepší golfová hřiště na světě.

Thajsko

Již po mnoho let se mezi nejoblíbenější exotické destinace řadí Thajsko. Země v jihovýchodní Asii se vyznačuje horkým klimatem a průzračně čistým mořem s písečnými plážemi lemovanými palmami.

Milovníci historie a architektury si vychutnají návštěvu mnoha budhistických památných staveb. V Bangkoku jich naleznete velké množství, navíc zde můžete navštívit také královský palác nebo známá tržiště.

Keňa

Velmi originální je dovolená strávená v Keni. Kromě teplého podnebí a koupání v moři, si můžete vychutnat i cesty za poznáním. V této lokalitě jsou velmi oblíbené především poznávací zájezdy se zaměřením na safari. Během nich můžete pozorovat africká zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí.

Ceny exotických dovolených

Spojení exotická dovolená ihned vyvolává dojem exoticky vysokých cen. Ale to není vždy pravdou. I exotickou dovolenou lze pořídit za přijatelnou cenu, obzvlášť narazíte-li na nějaký last-minute.

Z exotických dovolených patří k nejluxusnějším a nejdražším Mauricius. Tam vyjde týdenní pobyt zhruba na 40 000 Kč. U dalších exotických míst je však cena výrazně nižší. Velmi příznivě vychází pobyt na Srí Lance, kde za týdenní dovolenou zaplatíte přibližně 18 000 Kč. Mezi uvedenými cenovými hranicemi se pohybují zájezdy do Thajska nebo na Kubu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.