Jízda na kole patří dlouhodobě k nejoblíbenějším sportovním činnostem obyvatel naší země. Kdo z vás doma nemá kolo, ten jakoby nebyl. Jenže stejně tak si mnozí jistě naříkají, když mají vyjet nějaký větší kopec. Jak na to?
Ne každý má tak dobrou fyzičku, aby se mohl vydat na delší a obtížnější trasy. Často je to i tím, že zkrátka máte špatné kolo. Hitem posledních měsíců jsou elektrokola. Ty z vás udělají cyklistického borce, který zvládne i nejtěžší terény.
Přestavět se dá i staré kolo
Velkou výhodou je, že se dají udělat na elektrokola přestavby i z klasických bicyklů. Stačí na ně jen umně namontovat přídavné motůrky, správně vše umístit a upevnit. A je hotovo. Tuto proměnu se můžete nechat udělat na zakázku, zabývá se jí několik tuzemských firem. Některé z nich pak dokonce přímo prodávají již hotová elektrokola.
E-kolo funguje na jednoduchém principu
Princip e-kol je velmi jednoduchý. V momentě, kdy potřebujete zvýšit efektivitu šlapání do pedálů, jednoduše zapnete motor a ten vám hned přidá několik wattů. Bez problémů tak vyjedete i náročnější kopce, aniž byste z kola museli slézat, případně se nějak přetěžovat. Díky elektrokolu se dá zlepšovat fyzička. Například i poté, co jste utrpěli zranění dolních končetin a potřebujete opět pomalu nabrat svalovou hmotu.
Do města i do přírody
V Česku je dnes celá řada cyklotras a stezek, kde se dá naplno využít klasické kolo, ale i elektrokolo. To z vás navíc udělá cyklistu, který se nemusí bát ani těch nejobtížnějších tras. E-kolo je také skvělým dopravním prostředkem do městské zástavby. Můžete s ním například jezdit na nákupy či do práce. To vše už záleží jen a jen na vás.
Přestavba na elektrokolo není nijak finančně náročná. Za zcela nové e-kolo pak dáte jen o trochu více nežli za klasické kolo bez přídavného motoru.