Poznejte kouzlo jižní Francie

zdroj: wikipedia.org

Do Francie každoročně zavítá spousta turistů ze všech koutů světa. A vědí proč.
Tato země totiž nabízí vše, na co si vzpomenete. Malebnou krajinu, výtečnou místní kuchyni, spoustu nádherných památek a hlavně úžasnou atmosféru.

Vůbec nejpopulárnější je jižní oblast, která je známá také díky produkci lahodného nejen červeného vína. V tomto článku vám poradíme, co určitě nesmíte při svém francouzském výletu opomenout, aby vaše pocity z Francie a její krajiny byly stále plné pozitiv.

I když je tato země plná nádherných míst, některým se vyplatí vyhnout, a to i přesto, že patří k tomu nejznámějšímu, co je často v souvislosti s Francií zmiňováno. Některým oblastem uškodila přílišná reklama, jiné jsou jen uměle vyzdvihovanými místy, kde se nevyplatí ztrácet čas.

Z Marseille raději na vyhlídkovou plavbu

Kdo by neznal Marseille. Proslavili ho mimo jiné i film Taxi v hlavní roli s Samy Naceri. Jenže pravdou je, že tam vcelku není co vidět. Je to přístavní město, a tak je zcela zřejmé, co tam uvidíte. Přístav a lodě. Památek je zde poskrovnu. Prakticky jen dva nezajímavé chrámy a pak pevnost hlídající přístav. Také je zde poměrně vysoká kriminalita.

Mnohem lepší je vyrazit z Marseille na nějakou z nabízených plaveb kolem pobřeží. Výhledy, které se naskytnou, jsou dechberoucí!

Cannes – co tam, když není festival?

Cannes je město, které se po celém světě proslavilo převážně díky tomu, že se v něm pravidelně koná uznávaný filmový festival od roku 1946. Jenže když ten není květen, období festivalu, jakoby město ani nežilo.

Většina obchodů a restaurací je zavřená, okázalost, kterou můžete během přenosů v televizi je pryč. Pokud ale chcete vidět slavnou budovu a před ní červený koberec, zastavte se zde.

Maličké Saint Tropez připomene slavné filmy

Když se řekne jižní Francie, mnozí lidé si v paměti vybaví nezapomenutelné komedie s Louis de Funès v roli francouzského četníka. Je zde spousta krásných zátok i malebných pláží s průzračně čistým mořem, centrum je ovšem tak malé, že ho projdete za 10 minut uvolněné chůze. A pak už není prakticky co poznávat.

Krásné pláže u Saint Tropez, zdroj: wikipedia.org

Monako není jen pro horních deset tisíc

Monako je symbolem luxusu a místní zbohatlíci to také dávají pořádně najevo. V hlavním přístavu proto uvidíte okázalé velké jachty, na ulicích se pokocháte pohledem na milionové sporťáky. Příjemné však je, že i v tomto na první pohled snobském prostředí můžete zakoupit jídlo a pití, aniž by vás to nadobro zruinovalo.

Lampiony štěstí věnujte své lásce jako romantický dárek

Monako samo o sobě má rozhodně co nabídnout. Oceánografické muzeum, sbírku veteránů, možnost projížďky ve Ferrari apod. Co však také stojí za to, to jsou zdejší překrásné městské parky či unikátní systém výtahů pro rychlejší pohyb po městě.

Monako, zdroj: wikipedia.org

V Monaku se každoročně koná jeden z nejsledovanějších závodů Formule 1. Dlouho to byl jediný závod, který se konal přímo v ulicích města. Na tento závod se sem sjíždí největší smetánka a je lepší se mu vyhnout, protože je vše plně obsazené. Koná se pravidelně na přelomu května a června.

Jižní Francie je úžasná oblast, která má rozhodně co nabídnout. Některé proklamována místa však i přes značnou popularitu zaostávají. Takže pokud to s poznáváním jižních oblastí myslíte vážně, naplánujte si svou cestu raději dopředu, jinak se může stát, že budete značně zklamáni.

Jakou využít dopravu?

Pokud nechcete využít jeden z organizovaných zájezdů, máte možnost vyrazit autem. Cesta do Marseille je dlouhá přibližně 1400 km. Města jsou od sebe vzdálená desítky kilometrů a hromadná doprava je poměrně drahá.

Využijte slevy od shopcity.sk a kupte si poznávací zájezd

Alternativou může být i let s Air France na trase Praha – Marseille. Zpáteční letenky lze koupit do 5 000 Kč. Na místě si můžete půjčit auto u některé z mnoha autopůjčoven a procestovat všechny výše uvedená města.

Města jsou od sebe vzdálená desítky kilometrů, zdroj: google.com/maps

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Poznejte kouzlo jižní Francie

  1. Kristýna Pokorná napsal:

    Tam bych se chtěla podívat! Nevíte kde sehnat nejlevnější letenky někam do okolí nějakou nízkonákladovkou RyanAir, WizzAir atd. ?

Komentáře nejsou povoleny.