Špindlerův Mlýn je ideální pro zimní dovolenou

shutterstock.com

Špindlerův Mlýn je prestižní české rekreační středisko, které nejen v zimní sezóně splňuje kritéria aktivního odpočinku, sportu a také zábavy. Na své si přijdou milovníci sjezdového lyžování, snowboardingu i běžkování. Ski areál Špindlerův Mlýn provozuje pět lanových drah, jedenáct lanových vleků a sjíždět můžete celkem 25 kilometrů sjezdových tratí, které jsou uměle zasněžovány. V dnešním článku se podíváme, co vše Špindlerův Mlýn v zimě nabízí.

Areály Svatý Petr a Medvědín

Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn je rozděleno na dva dílčí areály – Svatý Petr a Medvědín. Nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně je areál Svatý Petr, kde se rok co rok odehrává spousta významných sportovních akcí.

Svatý Petr je propleten sjezdovými tratěmi, které patří k těm nejkvalitnějším v České republice. Do areálu Medvědín se dostanete ze Svatého Petra pravidelnou linkou Ski busu. Medvědín je vhodným cílem pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi.

Ubytujte se v penzionech ve Špidlerově Mlýně. Ideální pro rodiny s dětmi nebo partu kamarádů.

Ski areál plný zábavy

Během zimní dovolené ve Špindlerově Mlýně odložte alespoň na chvíli lyže a snowboardy a vydejte se do Snowtubing Parku. Termín „snowtubing“ označuje zábavnou atrakci, kdy usednete na speciální nafukovací duši a spustíte se dolů ledovým korytem.

Zatímco vy budete dovádět na dráze, vaše děti se vyřádí na snow trampolíně. Velmi oblíbený je Aquapark Špindlerův Mlýn. Zde vyzkoušíte hned tři tobogány, budete relaxovat ve vířivce, nebo se necháte unést divokou řekou. Nakonec načerpáte novou energii a sílu v solné jeskyni, a pak opět vzhůru na sjezdovky.

Kde se ubytovat?

Budete-li chtít strávit zimní dovolenou ve Špindlerově Mlýně, budete řešit také otázku bydlení. Spousta rodin chce na ubytování ušetřit, ale přitom nechce přijít o kvalitu služeb. Na internetových stránkách www.dopenzionu.cz si najdete ubytování v penzionu, který nabízí ideální poměr cena/výkon zejména pro rodiny s dětmi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Destinace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.