Cestování po českých městech: Český Krumlov, Lednice i Kutná Hora lákají na své historické památky

Za kulturními i gurmánskými zážitky nemusíte cestovat je za hranice. Krásně je i v tuzemsku, když si vyberete lokalitu, která je vašemu srdci nejblíže. U nás totiž najdete nížiny pro cykloturistiku stejně jako hory na celodenní trek. Nebo se vám více líbí historické pamětihodnosti?

Ubytování Český Krumlov

Kouzlo Českého Krumlova naživo

Prožít romantický víkend se svým partnerem nebo dovolenou společně s dětmi lze i v českých městech. Ubytování Český Krumlov vám poskytne dostatek času na to, abyste se toto kouzelné místo důkladně prohlédli a nasáli zdejší neopakovatelnou atmosféru. Určitě si projdete středověké uličky a zavítáte na Latrán či na zámek a do jeho zahrady.

Kutná Hora a její památková městská rezervace

K zajímavým místům v tuzemsku, kudy kráčela historie, a kterou zde můžete vidět ve všech koutech středověkého centra města, je Kutná Hora se svou nádhernou katedrálou. Zázemí vám zde poskytne pohodlné ubytování. Kutná Hora disponuje řadou hotelů, v nichž lze strávit několik dnů a vyhradit si tak dostatek času na seznámení se se zdejšími pamětihodnostmi v městské památkové rezervaci, k nimž patří také kostnice a řada měšťanský domů, morový sloup nebo kamenná kašna.

ubytování Kutná Hora

Zámek Lednice a park

Jižní Morava je rájem turistů, kteří zde obdivují zejména rozsáhlé vinohrady a vinné sklípky. A protože je také turistickou oblastí, najdete tu příjemné penziony a hotely. Lednice vás uvítá svou otevřenou náručí a nabídne vám pohled na zámek s unikátním parkem, minaretem a dalšími památkami, které navštěvují turisté z celého světa. Můžete se projet na lodičkách a prohlédnout si, jak žila knížecí rodina Lichtenštejnů.

Míst k návštěvě je v České republice více než dost a všechna čekají připravená vás pohostit a nabídnout to nejlepší. Hotely a ubytování Hotely.cz je webový portál, který disponuje širokou škálou ubytovacích prostor. Vybírat si můžete podle lokality i podle svých požadavků na poskytované služby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kam na výlet se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.